Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Muži & ženy » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Bettina Burghart
Nové články dále
I muži mají své dny..
I muži mají své dny..
Informace
Napiš nám
V jakém věku je nejlepší založit rodinu?

S postupem doby stále více párů početí prvního potomka odkládá. Důvodů je více. Mladí již nevidí perspektivu v brzkém zakládání rodiny. Hranice narození prvního potomka se tak stále posouvá na pozdější dobu. Mladí lidé si chtějí nejdříve něco užít. Podívat se po světě. Cestování je pro bezdětné více dostupné a také jednoduché. Ekonomické hledisko je dalším zásadním důvodem, proč si pořizovat dítě v pozdějším věku.

 

Stále dražší bydlení je faktorem, proč lidé nespěchají do manželství a zakládání rodiny. Cena bytů je neúměrně vysoká kvalitě, ale také mzdovému odměňování  lidí v ČR. Představa koupi bytu a zadlužení se na dvacet let je dosti tragická. Žena na mateřské dostává téměř almužnu. Splácení dosti nákladné hypotéky pak zůstává několik let pouze na partnerovi. Stále stoupající nezaměstnanost také vytváření rodiny nepodporuje.

 

Rodiny, které se rozhodnout miminko pořídit zůstávají často jen u jednoho dítěte. Pokles populace v poměru počtu narozených dětí a občanů v důchodovém věku je výrazný. Při takovém nepoměru bude starých lidí oproti mladým stále přibývat. To je jedno ze stanovisek, které znamenalo vznik důchodové reformy. Mladí lidé dnes vydělávají na důchodce, nestíhají však vydělat na své důchody až budou staří. Proto si tento problém žádal urgentní řešení politiků.

 

Přesto není na místě brát současný stav české populace až natolik tragicky. Určitá ekonomická podpora státu, zejména v oblasti bydlení pro mladé by jistě přinesla své ovoce. Co v tomto směru přinese vstup do EU se uvidí již začátkem května 2004. Spekulace o poklesu cen realit jsou zatím také jen hypotetické.

 

Z hlediska biologického je nejideálnější věk pro naplánování prvního potomka mezi 25-26 rokem ženy. Je to věk, kdy by žena měla být jak psychicky, tak fyzicky dostatečně připravená na zodpovědnost, kterou sebou mateřství přináší. Dnes se pořizují miminka i ve třiceti letech a déle. Pravda, že medicína učinila i v tomto oboru značné pokroky, přesto bychom neměli vše nechávat náhodě. Ve chvíli, kdy si budeme dítě vroucně přát, nemusí být toto přání tak rychle splnitelné. Některé páry se pokoušejí o potomka i několik let. Proto je dobré počítat s možnými problémy s předstihem a nečekat na poslední chvíli. Biologické hodiny zastavit nelze. S otěhotněním v pozdějším věku stoupá také možnost poruchy plodu, narození postiženého  dítěte.

 

Toto riziko lze včas odhalit odběrem plodové vody. Ze které mohou lékaři zjistit případnou vysokou pravděpodobnost genového poškození i závažných nemocí včas. Žena se tak může rozhodnout, zda má v sobě dost síly postižené dítě vychovávat nebo zda si přeje raději těhotenství přerušit. Testy plodové vody se provádí u maminek, které přestoupily určitý věk, a tím se dostaly do rizikové skupiny. Takové prvorodičky jsou více kontrolovány a jejich opatrnost v těhotenství musí být také vyšší než u mladších maminek.

 

V případě problému s otěhotněním je možné uchýlit se k zázraku medicíny- umělému oplodnění. Není to tak příjemná forma početí potomka, ale mnoha párům již zachránila vztah a naplnila smysl života. Avšak ani varianta umělého oplodnění není všemohoucí. Pokud biologické hodiny zcela odzvoní, pomůže snad jen leda pán Bůh nebo uchýlení se k variantě adopce, popřípadě přijmutí dítěte do pěstounské péče.

 

Není to sice ono, ale dětské domovy jsou plné dětí, které čekají na lásku, rodičovský cit a porozumění. A je určitě lepší dát mateřský cit „cizímu dítěti“, které si osvojíte, než nikdy nepoznat jaké štěstí dítě znamená.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 16 /02/ 2004.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bethany Carter Howlett
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz