Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Polemika » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Bethany Carter Howlett
Nové články dále
Icod de Los Vinos- město motýlů.
Icod de Los Vinos- město motýlů.
Informace
Napiš nám
Džíny jsou nesmrtelným kusem oděvu.

K stylu našeho života nepatří jen výše bankovního konta. Ani nelze za styl života označovat jen způsob, jakým se kdo stravuje. Styl života je pojem, který obsahuje celkový způsob jak, který člověk žije, které věci upřednostňuje, jak se obléká, jaké má názory, co hlásá. Je to zkrátka pojem, který je v označení každého člověka zcela individuální.

Své názory může člověk projevovat pomocí umění. Napsat v podobě knihy, vyzpívat v podobě písně, vyjádřit pomocí obrazu, vytesat do sochařského díla. Svým způsobem oblékání také hlásáme určitý názor. Sportovní móda, panková móda, elegantní móda, ležérní móda a dalo by se takto jmenovat dál a dál. I stylem oblékání, které preferujeme, se můžeme řadit k určité skupině lidí.

Původní záměr vytvoření džínoviny a nošení prvních džínů bylo pro trvanlivost látky využití při pracovních činnostech. Džínsy byly oblíbeným oblečením venkovanů a kovbojů.Dnes se staly džíny světově známým oblečením a málokteré oblečení se může pyšnit tak velikým, nebojím se dokonce říci revolučním procesem, kterým dříny od své existence prošly.Dnes nosí džíny každý a nejsou rozhodně považovány za oděv chudých dělníků nebo kovbojů, jak tomu bylo dříve. Známé celebrity se objevují v nových a nových modelech. Lze jen žasnout nad možnostmi, které džínovina poskytuje.

Džínový průmysl je velice výhodnou, komerční záležitostí. S jistou obměnou stylu se džíny nosí každý rok. Není to záležitost na pár let, která by zanikla a džínovina byla nahrazena jiným materiálem. Je pravda, že se i materiál, ze kterého se džíny šijí inovuje a přizpůsobuje stále větším nárokům uživatelů na jejich funkčnost a pohodlí. Přesto je to záležitost z velké části módy. Nejeden módní návrhář byl inspirován džíny pro svou módní kolekci.

Do džínů se přidává elastan pro lepší pohodlnější nošení. Různé barevné provedení je dnes již samozřejmostí. Nosí se džíny tmavé, světlé i džíny se sepraným nádechem. Určitě si vzpomenete na moderní potrhaný efekt džínů, které jste za mlada umocňovali roztrhnutím na tom pravém místě jako byla kolena nebo zadek. Čím více vypárané třepení vyselo z nohavic, tím jste byli více in. Maminky rostly nad poničenými kalhotami a babičky nevěřícně lomcovaly rukama, ale vy jste byla královnou diskoték.

Dnes už je taková móda pasé, i když kdo ví , třeba se ještě vrátí. Svůj návrat zaznamenalo rozšíření nohavic, typu Elvise Presleyho a nižší posazení pasu u kalhot, tzv. bokovky. Nevýhodou bokovek je jejich někdy tvrdá ukázka naší faldíky překypující postavy v tom pravém světle. Jsou vhodné především pro štíhlé dívky s plochým bříškem a menším zadečkem. Nedostatky totiž v bokovkách neskryjete. Různé motivy, které dnes džíny zdobí, počínaje lesklými kamínky, přes výšivky až po kombinaci džínoviny s jinými materiály nabízejí velmi široký výběr při koupi. Džíny si oblíbili nejenom mladí, ale s úspěchem je nosí i starší generace. Rozmanité množství střihů ve kterých se džíny vyrábí, umožňuje vybrat štíhlým i hubeným, mladým i starším a na své si přijdou i opravdu ti nejnáročnější.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 28 /07/ 2003.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bethany Carter Howlett
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz