Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Cestování » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Amber Hudson
Nové články dále
Jak vybrat tu správnou posilovnu.
Jak vybrat tu správnou posilovnu.
Informace
Napiš nám
Jak zvolit ten nejlepší hotel pro svou dovolenou.

Mnoho lidí přemýšlí o tom, jak si vybrat ten nejlepší hotel pro svou zahraniční dovolenou. Je možno zvolit mezi různými kategoriemi hotelů. Počínaje jedno hvězdičkovými až po opravdu luxusní čtyř hvězdičkové nebo dokonce pěti hvězdičkové. Dalším výběrovým kritériem je volba se stravováním nebo bez stravování. Lze si zvolit ubytování se snídaní, s polopenzí  nebo s celodenním stravováním.

 

Kladete si otázku, zda si vybrat čtyřhvězdičkový hotel? Vyplatí se to vůbec. Investice do takového ubytování je stále pro české turisty velkou investicí, proto přemýšlí, zda by se jim případná finanční ztráta vyplatila. Byli by opravdu spokojení?

 

Češi jezdí na zahraniční dovolené jednou maximálně dvakrát do roka

A tráví zde období v rozmezí jednoho  až dvou týdnů. Lidé v České republice nevydělávají tolik peněz jako obyvatelé některých západních států. Rodiny musí šetřit celý rok, aby si mohly dovolit dovolenou u moře.

 

Lidé často volí dovolenou ve východněji položených zemích jako je Chorvatsko nebo Bulharsko. Je to mnohem levnější nebo pobyt ve Španělsku, Malorce nebo Itálii. Dopravním prostředkem číslo jedna je pro Čechy ještě stále doprava vlastním automobilem nebo autobusem. Velkou roly zde hraje opět finanční hledisko. To stále ještě přetrvává oproti výhodě leteckého přepravování, kterou je bezesporu úspora času. 

 

Důvodů k návštěvě východněji položeních zemi mají češi hned několik. Dosti podstatným je výhodnější přepočet korun na měnu těchto zemí. Čeští turisté si zde mohou za své peníze více dovolit než je tomu v zemích Evropské Unie. EURO měna je pro nás současným kurzem dosti nevýhodná. Je to zapříčiněno ne příliš dobrou ekonomickou situací ČR, která je každým rokem dostává do většího ekonomického deficitu. Vstup ČR do evropské unie byl prvním krokem, jak se postupně začít vyrovnávat západním zemím v jejich ekonomické úrovni. Potrvá to ještě dlouho, ale přesto zde lidé věří, že bude lépe. V současné době např. občané německé republiky vydělávají podstatně více než je průměrný plat občana České republiky.

 

Kdyby v budoucnu došlo , ke změně, samozřejmě k lepšímu, znamenalo by to také nárůst cestování Čechů do západních zemí.

 

Výběr hotelů od cestovních kanceláří je opravdu široký. Rozhodnout se mezi tak velkou nabídkou je opravdu těžké. Lidé by měli svůj výběr pečlivě zvážit.  V případě, že se chystají do zemí jako je např. Egypt, Thajsko nebo Arabské emiráty neměli by zapomenout na jednu podstatnou věc. Tou je skutečnost, že hotely v těchto zemích se svou kvalitou od hotelů v západních zemích podstatně liší. Jejich kvalita je horší, proto zde nemůžete očekávat od dvou hvězdičkového hotelu žádné zázraky. Vždy volte o jednu hvězdičku více, než by jste volili při výběhu ubytování v západních letoviscích. Tím se kvalita vyrovná.

 

Při dovolené v západních zemích je brán za standart hotel se třemi hvězdičkami. Ten funguje buďto jako apartmány nebo jako studia. Rozdíl mezi apartmány a studii spočívá v jejich vybavení. Apartmány mají pouze malý pokoj s postelí, stolkem, židlemi a televizí. Přímo v pokoji je také umístěna koupelna společně s toaletou. Oproti tomu studia jsou ještě vybaveni kuchyňkou a ledničkou. Návštěvníci si zde mohou uvařit menší jídlo nebo kávu.

 

Co se týče stravování, nejvíce se využívá forma tzv. polopenze, ta obsahuje snídani a večeři, která se podává přímo v hotelu, kde je host ubytován. Možná se Vám bude zdát , že ubytování v hotelu s jídlem je drahé, ale ve skutečnosti vás vyjde levněji, než kdyby jste si kupovali jednotlivé potraviny, ze kterých by jste si vařili. Vzhledem ke značným měnovým rozdílům si málokdo z Čechů může dovolit stravování v restauracích. To je při přepočtu na českou korunu opravdu drahé. Pokud se přeci jen rozhodnete pro vlastní stravování, nakupujte potraviny v místních supermarketech, stejně jako je u nás Tesco a podobné obchodní domy. Nakoupíte tam podstatně levněji, než v malých krámkách.


Doporučuji však spíše zvolit variantu stravování v hotelu. Velkou oblibu zaznamenaly tzv. švédské stoly. To je forma stravování, kdy je možno si vybrat z více druhů jídla. Ta se pak konzumují v neomezeném množství. To znamená, že si můžete zvolit v neomezeném množství cokoliv k jídlu, co je vystaveno v bufetové formě stravování. Mnoho hotelů nabízí snídani a večeři formou kontinentální. Snaží se tak přizpůsobit zvyklostem svých hostů. K snídani si můžete vybrat z několika druhů salámů, marmelád, sýrů, pečiva, zákusků a musli. Někdy je na výběr také teplá snídaně, nejčastěji ve formě tzv. na vidličku. Tedy vařená vajíčka, míchaná vajíčka, párečky nebo slanina. K snídani se také podávají teplé a studené nápoje. Večeře obsahuje nejčastěji výběr ze dvou nebo tří hlavních menu. Záleží kolika hvězdičkový hotel si vyberete. Nejčastěji se zde můžete setkat s rybími specialitami, které přímořské hotely nabízí, ale nechybí zde ani vepřové a hovězí maso. Vedle hlavního menu si můžete namíchat nejrůznější druhy salátů z čerstvé nebo sterilované zeleniny , na výběr je ovoce, moučníky a zmrzlina. Několikrát v týdnu se můžete setkat s nabídkou místních specialit- nejčastěji z ryb a plodů moře. Návštěvník tak může ochutnat i jídlo, které místní v daném státě jedí. K večeři se nepodávají zdarma žádné nápoje. Návštěvník si v případě zájmu musí pití zaplatit.

 

Hotely se čtyřmi hvězdičkami jsou již luxusní hotely, které nabízí nad standardní služby. Je zde zcela přirozené, že máte vlastní lehátko, slunečník a osušku u bazénu. Lepší je také forma nabízeného stravování. Především je větší výběr jídla. Celý den se podávají zdarma alkoholické i nealkoholické nápoje. Některé hotely zařazují také zmrzlinu a odpolední zákusek. Hoteloví hosté si mohou nechat své oděvy vyprat a vyžehlit od hotelové služby. Hotely pořádají animační zábavné programy. Pro klienty také nechybí pravidelné taneční večery s živou hudbou.

 

Záleží pouze na každém jednotlivci, jaký druh hotelu si zvolí a kolik se rozhodně utratit peněz za svou dovolenou. Dovolená je přeci jenom jednou v roce.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 20 /06/ 2004.
Hodnocení výrobku
 Podobné
Nalezeno 16 (z 6 článků) Stránek výsledku:  1 
    Označení+ 
 Icod de Los Vinos- město motýlů.   Icod de Los Vinos- město motýlů. 
 Jak zvolit ten nejlepší hotel pro svou dovolenou.   Jak zvolit ten nejlepší hotel pro svou dovolenou. 
 Loro park na ostrově Teneriffe – atrakce nejen pro děti.   Loro park na ostrově Teneriffe – atrakce nejen pro děti. 
 Setkání se zajímavými lidmi – z kanárských ostrovů.   Setkání se zajímavými lidmi – z kanárských ostrovů. 
 TENERIFFE – ostrov věčného jara, flory a radosti.   TENERIFFE – ostrov věčného jara, flory a radosti. 
 TENERIFFE, díl II   TENERIFFE, díl II 
Nalezeno 16 (z 6 článků) Stránek výsledku:  1 
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Brenda Kelly
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz