Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Cestování » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Amber Hudson
Nové články dále
Kuře, hlavně chutně - díl III
Kuře, hlavně chutně - díl III
Informace
Napiš nám
Zvířátka nejen pro děti, aneb ZOO - díl I

Určitě stojí za zmínku toto kouzelné místo pro výlet a to nejen pro děti, ale i nás dětským střevíčkům již odrostlé. Tato zoologická zahrada v porovnání s jinými v české republice má své charakteristické kouzlo zejména ve způsobu, kterým poskytuje lidem radost.. Zoo ve Dvoře Králové se snaží docílit, aby zde byl zvířatům jejich život co nejvíce přiblížen jejich přirozenému prostředí. Vedle obvyklých zvířat, která jsou k vidění i v jiných zoologických zahradách zde nalezneme i rarity nebo chcete-li zvířátka méně známá a obvyklá.

Mezi ně určitě patří několik Lemurů, které právě ve Dvoře Králové vlastní. Tyto roztomilá zvířátka podobná opičkám s dlouhým ocasem, patří do skupiny kočkodanů a na první pohled zaujmou většinu návštěvníků. Venkovní výběh, který jim zoologická zahrada vybudovala je kouzelným místem nejen pro pohlížející návštěvníky, ale určitě i pro samotné kočkodany. Dostatečný prostor a umístěné porosty jim umožňují téměř dokonalé prostředí k jejich dovádění a hrám.

Zoo se také pyšní akváriem, které i nám nezcestovalým umožňuje shlédnout alespoň část z krás ukrývajících se pod mořskou hladinou. O kus dál na vás zubí svůj chrup aligátor a podíváte-li se pozorně do dalších z terárií umístěných v oddělení ryby plazy, určitě objevíte i chameleona, který se marně snaží zamaskovat svou přítomnost splynutím s kmenem nebo listem rostlinky. Neméně zajímavé jsou i malé žabičky – ke shlédnutí také v oddělení ryb a plazů. Sice je musíte v teráriu pro jejich maličké rozměry zdlouhavě hledat, ale pokud se vám to podaří, určitě nebudete litovat, protože ten pohled zato stojí.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Anastasia D.
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz