Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Posilovna » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Kristia Knowles
Nové články dále
Když muž se ženou snídá..
Když muž se ženou snídá..
Informace
Napiš nám
Jak zapadnou do komunity lidí v posilovně

Posilovna není jenom místnost plná cvičebních nářadí a lidí potících litry potu, je to určitá komunita, do které je důležité zapadnout, pokud se rozhodneme danou posilovnu pravidelně navštěvovat. Dvojnásob toto pravidlo platí v malých městech, kde si takzvaně jeden druhému vidí do talíře.

Patřit do skupiny lidí, kteří navštěvují posilovnu neznamená pouze chodit cvičit, ale také respektovat určitá „ nepsaná pravidla“, která se od nováčků vyžadují. Zapadnout totiž mezi zaběhlé, pravidelné návštěvníky fitness centra není jen tak. Předem upozorňuji, že tento článek se netíká lidiček, kteří by chtěli navštěvovat posilovnu pouze náhodně. Je cílen na pány a dámy, kterým se posilování zalíbilo a rozhodli se, ať už pro zábavu, nebo s určitým cílem zhubnout, zpevnit postavu, navštěvovat toto zařízení pravidelně.

Slušné chování by mělo být samozřejmostí za všech okolností. Takže nějaké nadávky nebo dobírání si ostatních cvičících není opravdu namístě. Toto je připomínka zejména pro mladé začínající cvičence mužského pohlaví. Ti s oblibou komentují co se děje kolem nich. Více toho namluví než nacvičí. Pošklebovat se paní, které příroda prostě nedala štíhlé tělo do vínku a snaží se ho tedy docílit tvrdou dřinou ve fitku je opravdu ubohé. Stejně tak dobírání si tvrdě cvičících mužů s mohutnými svaly je spíše problematikou nízkého sebevědomí. Mladí kluci si tím řeší komplexy vlastní neschopnosti docílit vysněného ideálu svalnatého těla. Posměšky jsou pro ně jakýsi ventil vlastní neschopnosti.

Další kapitolou slušného chování v posilovně je pravidlo přizpůsobit se. Každý nováček by měl respektovat lidi kolem sebe. Nemůže vědět, kdo z cvičících je zde poprvé stejně jako on a kdo je zde již „starý známý“. Proto by měl respektovat lidi kolem sebe. Cvičit s ohledem na druhé. To znamená např. vyčkat až se uvolní již zabraný cvičební stroj a nevyžadovat od cvičícího aby ho hned opustil, protože právě vy jste se rozhodli na něm nyní cvičit. Zeptejte se, ale nevyžadujte po odpovědi, že dotyčný ještě odcvičí dvě série, aby opustil cvičební nářadí. Vyčkejte! Mezi tím můžete přece cvičit na jiném stroji, který je zrovna volný. Není až tak důležité cvičit jednotlivé stroje za sebou, jak je rozepsáno např. ve vašem cvičebním plánu, ale hlavní je nedělat mezi jednotlivými cviky zbytečné pauzy, protože tím se ochuzujete o pozitivní účinek cvičení.

Věřte, že slušnost v posilovně se vám opravdu vyplatí. Pravidelné sportovce zde budete určitě potkávat častěji, zvláště pokud se rozhodnete chodit do posilovny každý týden ve stejné dny. Jakmile cvičící zjistí, že sem hodláte chodit pravidelně a nejen jednou z vrtochu nebo ze zvědavosti, budou se snažit vám pomáhat. Upozorní vás na nejednu chybu, které se můžete při cvičení dopouštět. Personál posilovny nemá oči všude a může tedy i něco přehlédnout. Správné provedení cviků zdvojnásobí výsledek cvičení, nehledě na kladný efekt přínosný pro Vaše zdraví. Lidé, kteří chodí do posilovny pravidelně, zpravidla cvičí již několik let, dokáží tedy správně poradit i ukázat provedení cviku. Nepotřebují na to žádnou licenci- zkušenosti jsou mnohem cennější.

Dalším positivem je získání nových známých, ze kterých se časem mohou stát i dobří přátelé. Pravidelní návštěvníci posilovny se znají, cvičení pro ně není jen vidina pěkné postavy a pevného zdraví, je to pro ně také relaxace a určité společenské setkání. Nebudete věřit, co vše se lze v posilovně dozvědět. Odpočinete si, dozvíte se nové historky i drby a zároveň své tělo důkladně protáhnete.

A největší prestiž, které se vám může v posilovně dostat je, že zapadnete do kolektivu a přijmou Vás i muži. Nejde totiž jenom o určitý sex appeal, kterým ženy zaujmou, to již nejde o cvičení, ale o šanci dostat ženu někam jinam…. Páni – kulturisté přijmou do své blízkosti jenom ženu, která to myslí s posilováním opravdu vážně, nemusí přitom vypadat svalnatě jako oni. Stačí něco umět, něco v posilovně předvést, nebát se zkrátka jít do toho naplno.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 21 /05/ 2003.
Hodnocení výrobku
 Podobné
Nalezeno 13 (z 3 článků) Stránek výsledku:  1 
    Označení+ 
 Jak cvičit - aneb, jdu poprvé do fitka.   Jak cvičit - aneb, jdu poprvé do fitka. 
 Jak vybrat tu správnou posilovnu.   Jak vybrat tu správnou posilovnu. 
 Jak zapadnou do komunity lidí v posilovně   Jak zapadnou do komunity lidí v posilovně 
Nalezeno 13 (z 3 článků) Stránek výsledku:  1 
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Danielle Bird
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz