Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Polemika » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Bethany Carter Howlett
Nové články dále
Obezita..
Obezita..
Informace
Napiš nám
Když nás ženy přepadne den blbec!

Taky Vás všechno štve. Ráno nestíháte autobus, jako naschvál už nemají odpoledne pečivo, na poště je prostě neskonalá fronta a navíc celý den prší. Dítě Vám onemocnělo, do kalhot se téměř nevejdete jak jsou Vám těsné a manžel zrovna zavolal, že se zdrží v práci ačkoliv máte narozeniny. Tak tomu se říká den blbec.

Dokáže dokonale naštvat. Ba přímo vás rozhodí, zkazí celý den a aby jste věděla o čem to je, začne Vás bolet hlava, když se snažíte marně si dát dohromady jak z toho všeho ven. Pobrečíte-si možná zaklejete, ale především se celý den tváříte jako kakabus kdekoliv a na kohokoliv. V té chvilce je lepší se Vám vyhnout a i ten pes nebo kočka, člen rodiny to pozná a respektuje, jen Vaši nejbližší dělají jakoby nic a čím dál víc se diví a kritizují vaši špatnou náladu, že ta vyústí nejednou ve slovní boj, ke které by jinak nemuselo vůbec dojít. Ach, ano, znám dobře takový den blbec. Nejsem v pokolení žen žádnou výjimkou, a tak si tyto dny pravidelně, několikrát do roka taktéž užívám.

Ale jednou jsem nalezla klíč k vyřešení té zapeklité situace. Když na mě zase jednou sedl onen den s velkým D, následovala chmurná nálada nemající daleko k depresi. Avšak, když se smějete nebo děláte bohulibou činnost od které je ke smíchu jen kousíček, máte přeci jen naději uniknout. A tak jsem zjistila, že nejlepším lékem je se špatnými zprávami ten den nezabývat a nejsou-li přeci jen velmi závažné je nejlepší je přímo ignorovat. Ujel Vám autobus, nevadí, oni si bez vás v práci také nějakou tu hodinku poradí a pokud vás zrovna v práci nic moc závažného nečeká proč si nevzít zrovna rovnou dovolenou a den si užívat jen sama pro sebe? Prodali Vám poslední kousek vašeho oblíbeného rohlíku nebo koláčku. Nevadí, alespoň neztloustnete.

Zajděte si radši do zeleniny a odměňte se nějakým vámi oblíbeným ovocem, může to být třeba ananas, který máte strašně ráda, ale jste zvyklá si kupovat toto exotické ovoce jen o vánocích. Udělejte si takové malé „vánoce“! Že je na poště fronta ? Nerozčilujte se můžete si mezitím dojít do knihovny půjčit pěknou knížku a ono se snad mezitím na úřadu vylidní. Dítě vám onemocnělo? Vzpomeňte si kolikrát jste neměla čas si s vaším potomkem ani popovídat . Váš pozdní příchod domů znamenal jen napsat s dítětem úkoly a rychle ho poslat na kutě. Využijte jeho nemoc k vzájemnému se sblížení. Přibrala jste a vaše ošacení mírně stávkuje? Největší motivace pro to, aby jste konečně začala cvičit. A proč ne hned? Můžete začít třeba mírnou procházkou se psem a nemáte-li pejska, zajděte si zacvičit do posilovny a věřte, že tam v cvičení nebudete určitě sama. Manžel se zdrží v práci a vy jste se tak těšila, že oslavíte Vaše narozeniny. Okouzlete se představou, že přeci máte před sebou celý víkend, který můžete začít příjemným posezením v hospůdce nad báječnou večeří a sklenkou vína a později kdo ví. Jaká vás od něho čekají překvapení.

Zkrátka hlavu vzhůru. Pokud Vám ani naše přesvědčování nepomohlo nermuťte se! Pusťte si nějakou příjemnou hudbu, ta vás určitě alespoň na chvilku zbaví smutné, zádumčivé nálady. Zkrátka,hlavně něco dělejte ať je to cokoliv. Zpívejte, vařte, cvičte, čtěte si oblíbenou knihu. Dělejte co je libo, jen se prosím vás nezabývejte všemi těmi důvody, které se ve vás snaží navodit negativní atmosféru. Vězte, že to pomůže, a když ne na poprvé, tak napodruhé určitě. Hodně štěstí!

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bethany Carter Howlett
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz