Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Sportovní doplňky » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Kristia Knowles
Nové články dále
Kouření a sport.
Kouření a sport.
Informace
Napiš nám
Co si vzít sebou do posilovny!

V první řadě si nesmíme doma zapomenout chuť do cvičení a dobrou náladu. Tyto dvě věci vám zaručí, že dříve či později máte ten správný efekt ze cvičení v kapse. Dobrou motivací vám může být cvičební partner nebo přítelkyně. Ve dvou se to lépe táhne, když se vám zrovna nebude chtít jít do fitka, vězte, že vás tam vaše přítelkyně určitě dokope a výmluvy, kterými jste dříve oblafla své svědomí vám u přítelkyně jistě neprojdou. Takže směle do toho a půl je hotovo, jak říká známé přísloví.

Do batůžku si určitě připravte sportovní oblečení, píši záměrně sportovní, protože jak se budete cítit během cvičení záleží i na tom co budete mít na sobě. Není potřeba si hnedka kupovat drahé, značkové, sportovní vybavení. Postačí i levnější varianty. Rozhodně by to měla být kvalitní sportovní obuv, která vás nikde nedře a netlačí, ale především je určena na indoorové sporty, čili laicky řečeno sporty, které se provádí uvnitř místnosti, nikoliv venku. Z vlastní zkušenosti vím, že dobrá obuv je k nezaplacení. Dříve jsem používala při svých fitnessových začátcích levnější „ sportovní obuv“, běžně dostupnou na tržištích u větnamců. Bohužel jaká cena taková kvalita, takže jsem brzy želela ušetřených korun ve chvíli, kdy mě bolel kotník a nohu jsem měla jednu velkou opuchlinu, nehledě na nespočítatelné množství puchýřů. Dnes už není problém zavítat do jedné z mnoha sportovních prodejen a vybrat si obuv nejen podle účelu na který jí budeme používat, ale také podle designu. Najdete dokonce značky obuvi, které mají zastoupení speciálně pro fitness.

Dalším nezbytným vybavením jsou pohodlné tepláky nebo ještě lépe elasťáky s tričkem nebo s topem, záleží v čem se cítíte lépe, což je dáno také vašimi tělesnými proporcemi. Sem tam nějaké to kilo se i v elastičtějším oblečení ztratí, pokud však těch faldíků je už více je lepší oblečení volnější. Důležité je, aby jste se v něm dobře cítili a mohli se v něm bez omezení pohybovat. Ženám menšího poprsí bych doporučila, pokud zvolí top už pod něj nenosit podprsenku, zbytečně tím zabraňujete pohybu při cvicích na posilování poprsí. Ženy s větším poprsím si mohou koupit sportovní podprsenku, která se vyznačuje volnými košíčky bez kostic. Nejhorší varianta, kterou můžete použít je podprsenka typu push up, která vám sice na pohled vytvoří vnadné poprsí, ale rozhodně v ní prsní svaly pořádně neprocvičíte a tak se zbytečně ochuzujete o možnost zpevnění poprsí, dodání mu pevnějších tvarů, které pak mohou i opticky poprsí zvětšovat.

Dále doporučuji zakoupit posilovací rukavice, jsou vyráběny unisexově a liší se pouze velikostí. Jedná se o obdobu rukavic cyklistických, možno též zakoupit v prodejnách se sportovními potřebami. Když jsem začínala s posilováním, domnívala jsem se, že tyto rukavice na rukou mužů v posilovně jsou jenom určitým frajerstvím. Zhruba po půl roce tvrdé práce v posilovně, jsem byla potrestána mozoly na rukou, což mě donutilo názor změnit a jeden pár taktéž zakoupit. Takže dnes už vím, že rukavice rozhodně nejsou jen módním doplňkem, ale nutností, ochraňující od zbytečných a bolestivých otlaků.

V zimě do nezbytného vybavení zařazuji i lehčí mikinu, kterou můžete využít v zahřívací fázi na stacionárním kole, než se vám svaly zahřejí a budou připraveny na individuální zatěžování. Není nic příjemného pokud nastydnete a svaly zbytečně bolí, ten kus oblečení ještě unesete a až se vám svaly zahřejí na provozní teplotu není problém mikinu sundat. Jako další nezbytnost balím pleťovou vodu a vatové tampony, protože při cvičení se zpotíte a není nic příjemného, když vám pot s veškerou špínou ucpe póry na obličeji nehledě na možné dermatologické problémy, kterých se pak člověk těžko, zdlouhavě zbavuje. Na tomto místě ještě nutno dodat chybu, které se spousta žen dopouští. Zásadně nikdy nechoďte do posilovny nalíčené. Je možno, že to u některých žen uvidíte, pokud však chcete tvrdě cvičit a tužit tělo, nikoliv se zde jenom vybavovat nebo předvádět své vnady uposlechněte mé rady. Není opravdu nic příjemného pokud se vám pod potem roztéká make up nebo řasenka. Můžete si přibalit i mýdlo, sprchový gel a šampon na vlasy, v každé dobré posilovně by vám měli poskytnout možnost se po cvičení omýt.

Některé posilovny nabízejí v rámci svého vybavení tekuté mýdlo ve sprchách, nemusí to však být vždy podmínkou. Sebou si berte vždy dva ručníky. Jeden, který použijete jako podložku pod sebe při cvičení. Což je hlavně z hygienických důvodů, nikdy nevíte kdo před vámi na stroji cvičil, navíc si s ním můžete během cvičení utírat pot a druhý, který použijete po cvičení ve sprše k vlastní očistě. Někdo je zvyklý si brát vlastní zásobu vody v lahvi. Záleží na typu posilovny, zda vám tuto možnost poskytne. Většina posiloven nabízí různé druhy nápojů včetně stolních a minerálních vod za příznivé ceny. Z důvodů tržby některé posilovny dokonce zakazují, aby si návštěvníci brali vlastní nápoje sebou.

Současné hodnocení: 1
Tento článek byl přidán do naší nabídky 07 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Cindy Elsliger
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz