Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Cestování » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Barbara Engelsmann
Nové články dále
Vitamíny a minerály.
Vitamíny a minerály.
Informace
Napiš nám
Kam na výlet i za poznáním.

 

Pro výlet celé rodiny je jako stvořená návštěva Nového Města nad Metují. Menší městečko, které se nachází nedaleko Náchodu láká k turistickým návštěvám nejen místním zámečkem, ale také přírodními krásami, které se poblíž nacházejí.

Zámeček, který je dnes již soukromým majetkem Vás přivítá přímo na zdejším, menším náměstíčku. Náměstí je lemováno barvenými podloubími, která v dolní části skrývají obchůdky, restauraci a dětmi oblíbenou cukrárničku. Při své návštěvě určitě tuto cukrárničku neopomeňte, radost budou mít nejen děti z výborné točené zmrzliny, kterou zde prodávají. Příjemné posezení si můžete osladit dortíkem, výběr je tu kupodivu na tak malé městečko pestrý. Doporučujeme Vám ochutnat specialitu "medovník", dortík, který se Vám přímo rozpustí na jazyku.

Zámeček je otevřen pro veřejnost od května do října. Za podívání také stojí zámecká zahrada, do které se jde po dřevěném krytém mostě. Okraj zahrady hlídají kamenní trpaslíci z dílny známého sochaře Eduarda Brauna, který  je známý zejména svým sochařským uměním, kterým ozdobil zámek Kuks, nacházející se ve východních Čechách. Pověst praví, že kamenní trpaslíci, kteří hlídají zahradu, znázorňují místní pány šlechtického stavu a jsou jakýmisi karikaturami vzhledových i povahových vlastností tehdejších urozených pánů a dam z širokého okolí. Jak moc se ale tato pověst zakládá na pravdě se nám nepodařilo zjistit.

Pokud Vás ještě nohy nebolí, vydejte se s námi do Pekla, které se nachází v místních lesích.Kamenitou cestičkou podél řeky dojdete až k místnímu mlýnu, který byl přestaven na stylovou restauraci. Čertovsky dobře Vás zde pohostí. V místní říčce můžete zahlédnout Vydru říční, která je zákonem chráněna a její přítomnost značí vysokou čistotu vody. Místní poutače Vás budou celou dobu návštěvy upozorňovat, že se nacházíte v rezervaci chráněné krajinné oblasti.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 28 /07/ 2003.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Cindy Elsliger
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz