Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Posilovna » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Brenda Kelly
Nové články dále
Je tuk nechtěné zlo ?
Je tuk nechtěné zlo ?
Informace
Napiš nám
Jak vybrat tu správnou posilovnu.

Předtím, než poprvé vstoupíte do často ženami zavrhované místnůstky je dobré, projít si více těchto zařízení, aby jste zjistili co vám která může nabídnout. Každému totiž vyhovuje něco jiného. Jedni budou preferovat posilovnu, kde bude u „barového pultu „ obsluhovat žena, protože je zde značná pravděpodobnost, že návštěvnice budou pak převažovat ze strany žen. Jiné zase může vyhovovat, když tam bude mužů více, prostě se ve společnosti mužů cítí dobře. Individualita je důležitá. Po návštěvě několika z nich věřím, že naleznete tu svoji posilovnu, do které se bude s radostí vracet.

Základním předpokladem dobré posilovny je čistota a příjemné prostředí, které je při cvičení velice důležité. Hlavním cílem je přeci cítit se dobře a tam, kde se budeme cítit dobře se budeme i nadále rádi vracet. V té správné posilovně by Vám už při prvním vstupu měli umožnit celkovou prohlídku zařízení, a to i se sociálním příslušenstvím. Rozhodně neberte sociální zařízení na lehkou váhu. Toaleta je samozřejmostí, bez ní by neměl ani majitel podle zákona posilovnu provozovat. Neméně důležitá je i sprcha. Dbejte na to, aby místnost pro osprchování byla čistá a tekla teplá voda. Určitě by se Vám nelíbil později šok typu ušmudlané umyvárny, protože potom by jste škodili jen sami sobě. Plísňové onemocnění není nikdy záviděníhodná nemoc, která se navíc obtížně a zdlouhavě léčí.

Teď, když máme za sebou ty úplně nejzákladnější podmínky kladené na fitko, přejděme k nabídce v šíři poskytovaných služeb. Samozřejmostí by měla být nabídka různorodého nářadí a strojů, které umožní procvičení jednotlivých partii těla. Ve fitcentru pro ženy, by měly být zastoupeny zejména stroje na zpevnění ryze ženských, problematických partií, tj. hýždí, břicha, nohou a zadečku. Chybět by však neměly ani činky, které musí být zastoupeny v různé škále vah, od těch půl kilových, které postupně přechází v těžší, zhruba po jednom kile. Žena cvičí s malou zátěží pro zpevnění rukou a jejich přitažlivé vytvarování, proto takovou škálu vah ocení. Nikdy se nezapomeňte přesvědčit o funkčnosti cvičebních strojů. Mělo by to být samozřejmostí. Posilovny, které mají stroje nefunkční, nebo jen částečně funkční nejen, že okrádají klienty, ale především jim mohou značně uškodit po zdravotní stránce. Na to dávejte značný pozor, protože cvičení na poškozených strojích, nebo na strojích špatně vyvážených se stává zcela neefektivní a zdraví ohrožující!

Úplně nejlepší variantou posilovny je taková, která vám vedle standardních služeb, příjemného, čistého prostředí, funkčních strojů, rady jak na kterém stroji cvičit s praktickou ukázkou cviku a možnosti zakoupení občerstvení, poskytne za poplatek i další nestandardní služby jako je možnost masáží, solária, manikúry, pedikúry a dalších zkrášlovacích úkonů, které ženy, jež se chtějí líbit využijí. Za nadstandardní lze též považovat možnost najmutí trenéra, který vás naučí správně cviky provádět, rozepíše vám cvičební plán, jídelníček zdravého stravování a především vás do cvičení „dokope“, čímž vaše šance na dosáhnutí kýženého cíle roste. Tyto služby jsou však pohromadě většinou jen ve větších městech, kde mají šanci se uživit.

Pokud budete mít vybranou posilovnu je to ten správný krok v začátku pravidelného cvičení. Věřte, že až naleznete tu správnou posilovnu, určitě to poznáte, budete se po cvičení cítit báječně a vůbec vám nebude vadit, že tu a tam nějaký ten sval po námaze zabolí. Navíc zde můžete najít spoustu nových přátel a nové motivace nejen pro cvičení.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
 Podobné
Nalezeno 13 (z 3 článků) Stránek výsledku:  1 
    Označení+ 
 Jak cvičit - aneb, jdu poprvé do fitka.   Jak cvičit - aneb, jdu poprvé do fitka. 
 Jak vybrat tu správnou posilovnu.   Jak vybrat tu správnou posilovnu. 
 Jak zapadnou do komunity lidí v posilovně   Jak zapadnou do komunity lidí v posilovně 
Nalezeno 13 (z 3 článků) Stránek výsledku:  1 
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Anastasia D.
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz