Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Cestování » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Danielle Bird
Nové články dále
Chobotnice na talíři ?
Chobotnice na talíři ?
Informace
Napiš nám
TENERIFFE – ostrov věčného jara, flory a radosti.

Teneriffe je jeden z ostrovů patřící do seskupení čtyř kanárských ostrovů /Gran Canaria, Fuenteventure, Lanzarote, Teneriffe/, samozřejmě máte okolo ještě pár menších ostrůvků, kam se v poslední době můžete také podívat ( jako je třeba La palma ), ale v tomto článku se budeme věnovat právě ostrovu Teneriffe. Právem se honosí názvem ostrov věčného jara. Teploty na ostrově jsou téměř celý rok stálé, takže jen stěží lze postřehnout, že na ostrovech nadchází paní Zima.

Ostrov musí každého návštěvníka okouzlit svými přírodními půvaby. Severní část ostrova je velmi bohatý na různorodou vegetaci a pokud se chcete podívat do rostlinného ráje tak jste zde správně.

Severní část a jižní část ostrova je tak rozdílná jako nebe a peklo. Nejednoho turistu můžou kanárské ostrovy zklamat a pochybit jeho názor. Jižní část je totiž na rozdíl od severní velmi nevlídnou krajinou oblastí, tedy pokud opomineme udržované zahrady a okolí pláží, či cest. Čeho je na severu dostatek je na jihu více než nedostatek. V jižní části sice panuje teplejší podnebí – je zde tedy více sluníčka a teplotní rozdíly jsou také o pár stupínků znatelné, ale jedním slovem je to jedna velká pustina, i když i ta má své kouzlo.

Po výstupu z letadla na letiště, které se na Teneriffe nachází v její jižní části ostrova nás překvapí suchá vyprahlá zem sopečného původu. Široko daleko ani jediná rostlinka, jediná travička. Pár přežívajících kaktusů, které přežívají jen z posledních sil a píle domorodců s jejich umělým zavlažováním. První dojem- jste v jiném světe jste na „Měsíci“.

Hotely pro turisty v jižní části jsou velikým lákadlem, protože za nižší cenu zde naleznete hotelový luxus za který by jste na severu museli platit daleko více. Mnoho z potenciálních návštěvníků však netuší, že nadstandardní ubytování a hotelové služby jsou vykoupením za zpustlou pustinu tak kolem za hotelovými zdmi.

Návštěvníkům jižní části ostrova většinou nezbýván nic jiného než cestovat po ostrově za severnějšími krásami Teneriffe. V jižní části mohou navštívit zábavné letovisko vodních zábav –AQUA PARK, to uvítají zejména rodiny s neposednými dětmi, které zde mají veliký prostor k vodním radovánkám. Za návštěvu také stojí pláž Las Amerikas, která se nachází právě v blízkosti zábavného parku.

V dalším díle si povíme něco o severní části Teneriffe, kde je flora o poznání zelenější. Vaše redakce.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
 Podobné
Nalezeno 16 (z 6 článků) Stránek výsledku:  1 
    Označení+ 
 Icod de Los Vinos- město motýlů.   Icod de Los Vinos- město motýlů. 
 Jak zvolit ten nejlepší hotel pro svou dovolenou.   Jak zvolit ten nejlepší hotel pro svou dovolenou. 
 Loro park na ostrově Teneriffe – atrakce nejen pro děti.   Loro park na ostrově Teneriffe – atrakce nejen pro děti. 
 Setkání se zajímavými lidmi – z kanárských ostrovů.   Setkání se zajímavými lidmi – z kanárských ostrovů. 
 TENERIFFE – ostrov věčného jara, flory a radosti.   TENERIFFE – ostrov věčného jara, flory a radosti. 
 TENERIFFE, díl II   TENERIFFE, díl II 
Nalezeno 16 (z 6 článků) Stránek výsledku:  1 
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bettina Burghart
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz