Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Cestování » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Cindy Elsliger
Nové články dále
První odvážné krůčky za vysněnou postavou – díl I
První odvážné krůčky za vysněnou postavou – díl I
Informace
Napiš nám
TENERIFFE, díl II

Navštívíte-li však nějaké ze severních letovisek Teneriffe. Možná vám nebudou stačit finanční zdroje na ten nej – nej hotel, ale vše vám bude bohatě vynahrazeno v podobě bujné vegetace. Rostlinky ze všech koutů světa jako kdyby se dohodly a přestěhovaly se na jedno jediné území. Tak lze výstižně vyjádřit tu krásu. Rozličné parky a botanické zahrady můžete navštívit za poplatek a pokochat se tak krásami rostlin. Dračí stromy, jak tady říkají obrovským stoletým stromům, jejichž tvar kmene připomíná jednu velkou oválnou nádobu na úschovnu vody lze spatřit v botanické zahradě i ve městě Icod de Los Vinos. A to se mají Kanárčané opravdu čím pyšnit. Strom svým tvarem je opravdu přizpůsoben k shromaždování vody, čímž si dělá rezervy pro případná období sucha. Severní Teneriffa je jedna kvetoucí krása. Rozmanité barvy Ibišku a dalších nám neznámých kytiček dokáže navodit překrásnou uklidňující atmosféru. Vidět jak rostou přirozeným způsobem plody kiwi, ananasu a dalšího subtropického ovoce je zážitek, který se vám právě zde naskytne.

Ekonomická stránka ostrova je založena zejména na turistickém ruchu. Z peněz, které zde zanechají turisté celý ostrov žije a tvoří nezanedbatelnou část jejich příjmů. Většina lidí je zaměstnána v hotelových letoviscích. Továrny zde budete velmi těžko hledat. Pyšnit se však můžou Kanárčané také banánovými plantážemi, které jsou pro ně velmi důležitou obživou. Banány jsou jedním z bohatství, které se stává vývozním artiklem do dalších států. Kanárčané tvrdí, co zde do země zasadíš tomu se tady podaří a banány jsou tomu více než důkazem. Banánové plantáže se staly i častým turistickým cílem. Z turistických letovisek jezdí bezplatné autobusové linky, které vozí turisty do banánových plantáží. Zde mohou shlédnout jak se banány pěstují, důmyslným systémem zavlažují a ještě nezralé plody sbírají a připravují k transportu.

Teneriffe je velmi rozporuplný ostrov. Na jednom ostrově se můžete pokochat přírodními krásami, mořem ale ani vysokohorským turistům zde jejich koníček nebude chybět. Nejvyšší hora Teneriffe je Pico de Teide má skoro stále sněhovou čepičku na vrcholku, což je zvláště při pohledu z pláže velmi krásné. Cesta na ní je velmi krkolomná v dosti náročném horském terénu. Spousta německých návštěvníků absolvuje návštěvu hory v pohodlném džípu. Dokonce i místní obyvatelé se do těchto končin přemisťují automobily nebo autobusy, tak je cesta do hor příkrá.

My jsme se tam ale vydali po vlastních nohou a tak vás můžeme blíže seznámit s naší malou expedicí za krásami Kanárských horských hřebenů. Zažijete s námi na vlastní kůži tu krkolomnou pouť, kde motivací nám byla touha překonat sami sebe a dokázat si, že všude je možno se dostat po vlastních nohou, ale to až v dalším díle..

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
 Podobné
Nalezeno 16 (z 6 článků) Stránek výsledku:  1 
    Označení+ 
 Icod de Los Vinos- město motýlů.   Icod de Los Vinos- město motýlů. 
 Jak zvolit ten nejlepší hotel pro svou dovolenou.   Jak zvolit ten nejlepší hotel pro svou dovolenou. 
 Loro park na ostrově Teneriffe – atrakce nejen pro děti.   Loro park na ostrově Teneriffe – atrakce nejen pro děti. 
 Setkání se zajímavými lidmi – z kanárských ostrovů.   Setkání se zajímavými lidmi – z kanárských ostrovů. 
 TENERIFFE – ostrov věčného jara, flory a radosti.   TENERIFFE – ostrov věčného jara, flory a radosti. 
 TENERIFFE, díl II   TENERIFFE, díl II 
Nalezeno 16 (z 6 článků) Stránek výsledku:  1 
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Amber Hudson
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz