Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Relaxace » Odpočinek » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dina Al-Sabah
Nové články dále
Spánek posiluje, spánek léčí.
Spánek posiluje, spánek léčí.
Informace
Napiš nám
Spánek posiluje, spánek léčí.

Spánek patří mezi základní fyziologické potřeby každého z nás. Spát prostě musíme. Spánek slouží jako relaxační prostředek. Čas, kdy spíme, bychom měli našemu tělu věnovat, aby mohlo obnovit své síly na další den. Je pravdou, že naše tělo „nikdy nespí“, protože mozek pracuje neustále i ve spánku, při spaní dýcháme a tluče nám srdce. Jsme tedy teoreticky, až moc vzhůru. Přesto obnovujeme, za pomoci spánku energii. Aby se spánek neminul svého účinku je nutno, před ulehnutím do hajan dodržovat určitá, pevně stanovená pravidla.

Neměli bychom chodit spát rozrušení, ani příliš přecpaným nebo naopak hladovým žaludkem. Také tělesná aktivita, těsně před spánkem nám nedovolí dostatečně si odpočinout. Tělo ve snu pomocí snů reaguje na veškeré podněty se kterými jsme se během dne setkali. Když budeme myslet před spánkem na věci pěkné, které nám přináší radost je velká šance, že i sny budou positivní, bez nočních můr.

Před spaním není vhodné zabývat se řešením jakýchkoliv problémů, ať už soukromého nebo pracovního charakteru. Budou Vám tak ležet zbytečně celou noc v hlavě. Ráno Vás pak čeká probuzení jako po flámu a před vámi pracovní den…

Sportovní aktivitu se snažte ukončit maximálně dvě hodiny před plánovaným spánkem. Před spaním jezte jen lehčí jídla jako je zelenina, ovoce, jogurt. Tučné jídlo zbytečně zaměstnává během spánku trávící ústrojí a nedá nám v klidu spát.

Jsou dva druhy lidí, jedni, kteří nemohou spát a druzí, kteří zase mají potřebu spánku vysokou. Pokud to není vyloženě nemoc, tedy že by člověk nemohl spát delší dobu, nebo naopak upadal do spánku i během dne, lze poradit několik drobných fíglů jak se těmto stavům bránit, nebo alespoň omezit jejich výskyt.

Nespavci zkouší počítání oveček, nebo prostě jen tak civí do stropu s nadějí, že se jim přeci jen podaří usnout. Ti nervóznější propadají beznaději, když nemohou usnout, při představě, že půjdou druhý den do práce a budou jako zmlácení. Věřte, že psychicky svou beznaději ovlivní své tělo tak, že opravdu neusnou dříve, než k ránu.

Zkuste raději vyvětrat místnost. V chladnějším prostředí se spí lépe, tím ale nemyslíme, že by jste se hezky vyspali v ledničce.. Když otevřete pěknou knihu a začtete se do příjemného příběhu máte šanci, že se Vám bude chtít za chvilku spát. Sex před spánkem není také špatná věc. Nu, každý musí vyzkoušet a najít si tu svou cestičku co právě na něj platí…

Nadměrní spáči by zase měli své tělo trošku přes den rozpohybovat.Určitě se jim nebude chtít tak často spát. Touha po častém spánku může být také způsobena opravdu nedostatečným spánkem. Každý jedinec má jinou potřebu spánku. Jednomu stačí 6 hodin spánku v kuse jiný potřebuje 9. To není nic špatného, nebo nenormálního, zkuste svému tělu vyjít vstříc. Pokud potřebujete devítihodinový spánek dopřejte ho svému tělu a choďte spát zavčas.

Probudit se totiž ráno s příjemným pocitem znamená šťastný krok do nového dne. S úsměvem na tváři se Vám i pracovní den bude zdát báječný.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Danielle Bird
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz