Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Cestování » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Cindy Elsliger
Nové články dále
Jídlo je základ - ale záleží co jíte..
Jídlo je základ - ale záleží co jíte..
Informace
Napiš nám
Španělská Costa Brava.

Čas dovolených, čas léta se pomaličku blíží, proto bychom Vás rádi pozvali k návštěvě malebné oblasti Španělska Costa Brava. Zveme Vás sice jen virtuálně pomocí našich internetových stránek, ale pokud se Vám tento článek zalíbí neváhejte a změňte ho ve skutečnost. Dovolenou na Costa Bravě nabízí totiž nejedna cestovní kancelář.

Costa brava se nachází na pobřeží Španělska. Je to velmi turisticky navštěvovaná oblast. Samozřejmostí je čisté moře a písčité pláže s hrubším druhem písku, které zvou přímo k opálení. Také klimatické podmínky jsou zde v létě příznivé, takže se nemusíte obávat, že by jste se nevrátili s bronzově opáleným tělem. Nejvhodnější období na dovolenou v této oblasti je od května do poloviny září, to si totiž užijete sluníčka nejvíce.

Ubytování nabízí velké množství hotelů i menších hotýlků. Záleží jen na Vás zda vyhledáváte klidné místo nebo máte raději oblast, kde je vidět že to opravdu žije. Spousty z hotelů nabízí vedle ubytování také animační programy pro své hosty. Ty se konají ve večerních hodinách a nejčastěji se skládají z představení tradičních španělských tanců Flamenga, které Vám předvedou svůdné a nefalšované Španělky. Podívaná nejen pro páni, ale také pro dámy. Večery si můžete zpestřit vznášením se na parketu za zvuku španělské hudby.

Specielně pro dámy se konají striptýzová show s mírně lechtivým nádechem. To vše a mnohem více nabízejí zdejší hotely pro své hosty. Španělé si svých hostů dovedou opravdu vážit, proto se snaží, aby se hosté cítili co nejpříjemněji a přijeli do jejich hotelu znovu. To je totiž vidět na každém kroku, v jednání i obsluze personálu.

A jak je to s místním stravováním. Váháte-li zda jet do těchto končin s vlastními potravinovými zásobami nebo raději zvolit možnost polopenze, určitě Vám poradíme druhou z variant. Polopenze, která se v hotelích skládá ze snídaně a večeře, Vás zajisté uspokojí. Většina hotelů nabízí variantu tzv. „švédských stolů“. Výhoda takového stravování spočívá ve vlastním výběru z nabízených jídel, oproti menu, kde je výběr značně omezen jen na dva druhy jídla. Hladoví odcházet určitě nebudete. Snídaně je přizpůsobena středoevropskému způsobu stolování. Výběr je z více druhů pečiva, marmelád, sýrů i salámů. Hosté zvyklý na lehčí způsob posnídání zajisté nepohrdnou výběrem jogurtů, musli směsí a čerstvého ovoce. A pro milovníky sladkostí samozřejmě moučníky. Moučníky jsou v mini podobě – snad proto, aby návštěvník neodcházel s přeplněným žaludkem, ale zároveň mohl ochutnat více druhů lákavých sladkostí.

Nápoje se podávají zdarma pouze k snídani. Je to obvyklé ve všech evropských hotelích. Nutno tedy počítat, že večer se pije pouze za své. Večeře se skládá z výběru více množství jídel, počínaje masem přes ryby a konče zeleninovými saláty. Příloh je na výběr také více a vše můžete zakončit sladkou tečkou v podobě zmrzliny nebo moučníků. Můžete ochutnávat co hrdlo ráčí,protože konzumace je zcela neomezena.

A co místní speciality? Ani o ty nepřijdete. Místním jídlem jsou mořští živočichové, které umí španělé připravovat vynikajícím způsobem. Gratinované langusty, dušené chobotničky nebo je snad libo mušle se špagetami? Milovníci konzumace mořských živočichů si zde přijdou na své.

Máte touhu ochutnat opravdu nějakou kulinářskou specialitu? Zajděte do některé z místních restaurací. Příjemný personál Vám na jídelním lístku nabídne jednu z mnoha variací Paelly. Paella je místní rizoto na mnoho způsobů. Můžete zvolit paellu se zeleninou, párečky nebo s mořskými živočichy. S mořskými živočichy je to opravdu specialita pro požitkáře. Tento druh paelly se dělá ze tmavé varianty rýže, která má černou barvu a nazývá se rýží indiánskou. Tuto specialitu si můžete objednat pod názvem paella – negros.

Paellu Vám nepřinesou na klasickém talíři, ale na menší pánvičce, ze které se přímo konzumuje. A co nalít do hrdélka. Co jiného než Sangii. Místní alkoholický nápoj sladké chuti, který si můžete objednat jak v jeho vinné, tak šampaňské podobě. Obsluha přinese tento nápoj ve skleněném džbánku obohacený kousky čerstvého ovoce. Budete se zkrátka cítit jako v ráji. Navíc úsměvy a přívětivé uvítání od místních Vás budou přímo nutit navštívit některou hospůdku nebo restauraci a občerstvit se.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 21 /05/ 2003.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Danielle Bird
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz