Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Cestování » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Cindy Elsliger
Nové články dále
Kuře, hlavně chutně - díl I
Kuře, hlavně chutně - díl I
Informace
Napiš nám
Španělská Costa Brava - od jídla k zábavě.

Můžete si užít svou dovolenou na plné obrátky, protože nabídka je veliká. Chcete se projet lodí po moři? Není nic jednoduššího, každý den dvakrát denně se pořádají okružní plavby lodí kolem pohádkového hradu. Děti jistě uvítají možnost návštěvy Marinelandu nebo Aqua parku. Marineland lze přirovnat k menší zoologické zahradě spojené se zábavným parkem. K vidění jsou papoušci, lachtani, delfíni, orli a menší druhy ptáků. Lachtani, delfíni, papoušci i orli Vám předvedou velkolepá vystoupení pod vedením svých cvičitelů. A když už se budete cítit unaveni můžete navštívit menší areál Marinelandu, kde na Vás čekají bazény i tobogány a zábava může začít.

Agua centrum – je zábavný vodní park s mnoha skluzavkami, tobogány a divokými řekami. Jednotlivé části tohoto rozlehlého parku jsou rozděleny také podle vhodnosti věku k té určité atrakci. Nemusíte se tedy bát, že se zde nevyřádí i malé děti. I na ně zde pamatovali.

Dospělí zajisté vyzkouší jízdu smrti na nejpříkřejším tobogánu, který má vše říkající název „Kamikadze“. A když zatoužíte svést se na vodní dráze ze svou drahou polovičkou, pak ani v tomto přání Vás aqua park nezklame. Tento vodní svět je prostě rájem pro děti i dospělé. Můžete zde celý den hodit starosti za hlavu a chovat se jako malé děti.

Barcelona- zajed si autobusem nebo vlakem do Barcelony není z Costa Bravy žádní problém. Barcelona je známá nejen tím, že je hlavním městem Španělské republiky, ale je také vyhledávaným místem turistů. Konají se zde toreadorská klání. Shlédnou bitvu mezi býkem a toreadorem se Vám určitě jinde nenaskytne a španělsko svou bohatou minulostí v tomto druhu zábavy význačně vyniká.

Kam za noční zábavou? K dispozici jsou diskotékové kluby. Snad nejznámější a nejvyhledávanější je Planet Hollywood. Diskotékový klub v hollywoodském stylu s širokoúhlým promítacím plátnem, kde se na Vás ze všech stran dívají hvězdy hereckého showbusinessu. Tzv. odchitávač i na diskotéky se začínají ulicemi hemžit ve večerních hodinách. Jsou to vlastně dealeři jednotlivých diskotékových klubů, kteří zvou na konkrétní diskotéku a rozdávají kolemjdoucím kartičky s pozvánkou a svým jménem. Čím více návštěvníku s touto kartičkou přijde do jejich klubu, tím budou mít tučnější provizi. Je to vlastně taková forma nepřímého obchodu.

Na diskotékách mají výhodu ženy, které mají vstup a jeden nápoj zdarma, což je ryze španělskou kuriozitou.

Zábavné parky žijí i v noci. Jsou to různá kasina, ale také podniky venkovního, nočního stylu, kde se můžete zkusit nechat vystřelit na laně, v kovové kouli do vzduchu, taková obdoba obráceného bungee jumpingu nebo můžete zkusit své síly na elektrickém býkovi.

Kam za nákupy? Španělé žijí nejvíce v noci. Noční život je zde rušní, kdežto ráno,aby živáčka pohledal. Španělé začínají otvírat své obchůdky až kolem poledne, v odpoledních hodinách je zavírají a drží odpolední siestu. Největší nakupovací mánie může začít až ve večerních hodinách. V tuto dobu se všechny krámy i restaurace otevřou a nabízí turistům možnosti k nákupům. Přejete si přivést z dovolené něco unikátního pro své blízké, něco nefalšovaně španělského? Kupte láhev pravé španělské Sangrie v nejrůznějších tvarech lahví od tvaru vinného hroznu až po tvar houslí, přidat můžete kvalitní černé olivy. Jejich chuť a kvalita od těch kupovaných zde v obchodě je nesrovnatelná. Další variantou suvenýru může být ručně malovaný vějíř nebo obraz stříkaný, či malovaný místními malíři, kteří si tak vydělávají na obživu. Umělecké dílko dle Vašeho přání, Vám jistě udělá doma radost a bude také stále připomínat hezké chvilky z dovolené.

Tímto naše toulky po Costa Bravě končí. A jestli Vás naladili k toulkám po dalekých krajinách neváhejte a svůj sen uskutečněte. Costa Brava stojí opravdu za to a léto právě začíná.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 21 /05/ 2003.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bethany Carter Howlett
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz