Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Cestování » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Brenda Kelly
Nové články dále
Jak je důležité si udělat čas na odpočinek.
Jak je důležité si udělat čas na odpočinek.
Informace
Napiš nám
Na sobotu v Sobotce.

Toto malé městečko se nachází nedaleko Jičína ve východních Čechách směrem na Mladou Boleslav. Určitě pokud tudy někdy pojedete doporučujeme Vám se zde zastavit a podívat po okolí. Sobotka je městem narození Fráni Šrámka – významného spisovatele a básníka. Právě v tomto kraji, nejvíce čerpal pro svou tvorbu inspiraci. Každý rok se zde koná festival Šrámkova Sobotka pod záštitou kulturního výboru města Jičína. Jedná se o laickou, literární soutěž věkem neomezenou v oblasti psaní prózy, poesie a historického faktu. Rodáci jsou velmi pyšní na to, že se Fráňa Šrámek právě zde narodil, což můžete vytušit, když se s někým místním zastavíte na kus řeči.

Zajímavější a také lákavější je výšlap na hrad Humprecht. Nutno říci výšlap protože se nachází na kraji lesa a už z dálky vás vítá tureckou korouhví, což se vztahuje k dlouhému pobytu prvního majitele hradu v tureckém zajetí.

Hrad Humprecht se nachází v malebném přírodním místě. Stromy a zpěv ptactva vás přímo lákají k pěší turistice, kterou si zde zajisté milovníci dlouhých procházek užijí. Tras kam se podívat a co možno zhlédnout v blízkém okolí je mnoho. Za zmínku určitě stojí nedaleký hrad Kost vzdálen jen několik km po turisticky značených trasách. O něm se ale budeme zmiňovat až jindy.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Kristia Knowles
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz