Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Cestování » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Anastasia D.
Nové články dále
Rozhodla jsem se zhubnout, ale co dál?! díl II
Rozhodla jsem se zhubnout, ale co dál?! díl II
Informace
Napiš nám
Na sobotu v Sobotce.

Toto malé městečko se nachází nedaleko Jičína ve východních Čechách směrem na Mladou Boleslav. Určitě pokud tudy někdy pojedete doporučujeme Vám se zde zastavit a podívat po okolí. Sobotka je městem narození Fráni Šrámka – významného spisovatele a básníka. Právě v tomto kraji, nejvíce čerpal pro svou tvorbu inspiraci. Každý rok se zde koná festival Šrámkova Sobotka pod záštitou kulturního výboru města Jičína. Jedná se o laickou, literární soutěž věkem neomezenou v oblasti psaní prózy, poesie a historického faktu. Rodáci jsou velmi pyšní na to, že se Fráňa Šrámek právě zde narodil, což můžete vytušit, když se s někým místním zastavíte na kus řeči.

Zajímavější a také lákavější je výšlap na hrad Humprecht. Nutno říci výšlap protože se nachází na kraji lesa a už z dálky vás vítá tureckou korouhví, což se vztahuje k dlouhému pobytu prvního majitele hradu v tureckém zajetí.

Hrad Humprecht se nachází v malebném přírodním místě. Stromy a zpěv ptactva vás přímo lákají k pěší turistice, kterou si zde zajisté milovníci dlouhých procházek užijí. Tras kam se podívat a co možno zhlédnout v blízkém okolí je mnoho. Za zmínku určitě stojí nedaleký hrad Kost vzdálen jen několik km po turisticky značených trasách. O něm se ale budeme zmiňovat až jindy.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dina Al-Sabah
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz