Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Relaxace » Čajovna » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dawn Butterfield
Nové články dále
Po zamilovanosti přichází láska.
Po zamilovanosti přichází láska.
Informace
Napiš nám
Jak se čaj servíruje a připravuje .

Máte nějakou kouzelnou čajovnu ve svém okolí? Tak se tam ve chvilku volna podívejte. Nezapomeňte vzít si sebou partnera, nebo jen partu přátel a v klidu si vychutnejte nějaký čaj, u kterého vás třeba upoutal jen název.. V čajovnách by vám měli čaj připravit klasickým způsobem. To je nejlépe v hliněných nádobách. Každý čaj má svou charakteristickou dobu přípravy i postup přípravy. Nedivte se pokud vás obsluha upozorní, že doba přípravy u čaje který jste si zrovna vybrali je půl hodiny, není to zdaleka výjimkou. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že počkat se vyplatí. Některé druhy čaje jsou dost silné a s neznalými jedinci mohou trošičku zacloumat, měli by jste být na to od obsluhy popřípadě nápojového lístku předem upozorněni, a pokud se necítíte právě ve své kůži objednejte si raději slabší variantu.

V čajovnách vám zásadně připraví čaj sypaný, který je kvalitnější svou chutí i vůní na rozdíl od čajů sáčkových, kde tyto dvě věci jsou z části potlačeny. Čaje se servírují v konvičkách nebo tzv. kalabásách podobných vydlabanému kokosu. Záleží na druhu objednaného čaje. Některé čaje se v konvičkách dolévají horkou vodou, kterou vám obsluha k čaji přinese ve skleněné konvici, kterou postaví na zapálený kahánek, aby voda byla pořád dostatečně zahřívaná. Uděláte tak vícero šálků za málo peněz. Jiné druhy čaje se servírují v již zmíněných Kalabásách společně s kovových brčkem, nazývaným odborníky čaje bombilou. Nedolévají se a je nutno je usrkávat. Divná nádoba svým tvarem a materiálem ze kterého je vyrobena slouží k udržený horké teploty moku po dlouhou dobu. Konvičky jsou zajímavé nejen svými tvary, ale také designy, takže působí velmi estetickým dojmem.

Doufám, že jsme vás už nyní naladili vyhledat a vyzkoušet některou z čajoven ve vašem okolí. Pokud ano, tak přejeme příjemné zážitky při šálku čaje, a pokud ne, doufáme, že budeme mít ještě příležitost vás o zajímavosti čaje přesvědčit v další kapitole našeho putování po čajovnách.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Cindy Elsliger
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz