Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Relaxace » Slunce, teplo, voda » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Amber Hudson
Nové články dále
Láska
Láska
Informace
Napiš nám
Rychle k vodě ..

Počasí tu máme jako na pobřeží u moře, tak se nenechte přemlouvat a vyrazte se ochladit k nedalekému písáku, či vodní nádrži. Prostě voda je voda.. A protože jsme v Čechách, je skoro jasné, že krásné počasí nevydrží do víkendu, ale jen po dobu pracovního týdne.. To se nedá nic dělat, proto se snažme ukořistit z krásného počasí co nejvíce.

Pravdou je, že takovéto počasí je opravdu ideální na lenošení, a pokud vaše tělo není navyklé na teplotní výkyvy, netrapte se náročným sportem, vytrvalostní formy ( dlouhý běh, náročná jízda na kole atd. ).

Není nic špatného, trochu si odpočinout na písčité pláži, nebo trávníku u vody. Je jedno jestli to je váš bazének nebo veřejný bazén, či vodní nádrž. Jen se předem podívejte na kvalitu vody – sice nezjistíte nic víc, než zda je čirá, či zakalená, nebo dokonce se zeleným nádechem, ale začátkem sezóny to ještě postačí. Ale později, již sledujte i vyjádření hygieniků.

Konečně voda ..

Ale vraťme se k vodě.. tedy spíše by bylo lepší říci pojďme k vodě. Nečekejme zbaběle ve stínu města a vydejte se k blízké vodní nádrži, tedy pokud je nějaká poblíž.. I když on i takový bazének není k zahození. Ale ten již nemá doma každý, protože co si budeme povídat, holt vše něco stojí.

Jinak jak již bylo napsáno, rozhodně se chraňte před sluníčkem, alespoň opalovacím krémem a to klidně i s faktorem, který jinak používáte k moři.. Hlavní věc je také to, aby vás krém na opalování chránil, před UVA a UVB zářením. A jeho faktor by hlavně ze začátku opalování neměl klesat pod 8 ( pokud máte opravdu citlivou pokožku tak si pořiďte 16, nebo dokonce 20, rozhodně tím nic nezkazíte..). Dále je dobré si připomenout, že málo který krém vydrží po celé odpoledne na těle, pokud se každou půlhodinku smáčíte a plavete. Tady je pak dobré ( a hlavně k moři !), pořídit si krém na opalováni pro děti – tam se totiž počítá s tím, že se moc o nanesení krému nestarají a velkou část času tráví ve vodě.

Jen pro okraj připomínám, že slaná voda je ke krémům i k pokožce horší a tudíž u moře je zapotřebí věnovat opalovacím krémům ještě větší pozornost.

Pokud jdete na své místečko k vodě, vezmete si vše co je potřeba , hlavně dobrou náladu, pití, deku, ručník, něco na zakousnutí i něco ke čtení a plavky ( i když jdete na nudistickou pláž, protože člověk nikdy neví, koho kde potká.). A hlavně moc to nepřehánějte na sluníčku – ať se večer můžete v klidu vyspat..

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Jiří Semenec
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Cindy Elsliger
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz