Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Polemika » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Barbara Engelsmann
Nové články dále
Muži nechtějí mít doma dokonalou ženu.
Muži nechtějí mít doma dokonalou ženu.
Informace
Napiš nám
Rozvod nutností – proč přibývá rozvedených manželství.

Občas se divím lidem, proč tak záhy vstupují do svazku manželského. Mnoho z mých známých už má za sebou nevydařené manželství. Pomalu má člověk pocit, že manželství snad znamená nutnou zkázu vztahu.

Chyba není v manželské instituci, lejstro za to opravdu nemůže. Chyba je totiž v nás lidech a v době ve které žijeme. Proto poslední dobou mladí lidé delší dobu žijí na volno, než se rozhodnou ke sňatku. Ekonomická otázka, sociální jistoty, zběsilost doby, to vše ovlivňuje mezilidské vztahy.

Důvodů proč dochází stále častěji k rozvodům je velká škála, ale přeci jen některé převládají. Manželství je velmi důležitým krokem, to by si měl každý z nás uvědomit, než se k němu rozhodně. Potom už totiž nežijete sám za sebe, ale přebíráte na sebe část zodpovědnosti za život toho druhého a to doslova v dobrém i ve zlém, jak se říká v Bibli.

Velmi důležitá je komunikace, tím více v dnešní velmi uspěchané době. Každý se za něčím žene a na vlídné slovo a naslouchání toho druhého většinou už nezbývá čas.Mnoho lidí žije v manželství jako v odděleném světě. Páry spolu bydlí, užívají jednu ledničku, spí ve stejné posteli, ale u toho to také končí. Mnoho z nich si ani nepamatuje na společné procházky, návštěvu divadla nebo kina. To zůstalo někde tam v dáli, když spolu dva zamilovaní ještě chodili. Není to, ani nechuť, ani to neznamená, že by se už neměli rádi, ale není prostě čas. Drobné radosti ustupují do pozadí před problémy, kterým se říká životní radosti i starosti.

Práce je dnes jedna velká honba za rivalitou. Získat dobré zaměstnání a také si ho udržet, znamená obětovat mnoho času na úkor rodiny a svého soukromí. V soukromých firmách neexistuje pevná pracovní doba, pracuje se, jak je zrovna potřeba. V týdnu to bývá i několik desítek hodin navíc, nemluvě pak o soukromém podnikání. I stát na vlastních nohou něco stojí.

Přiznejte si kolikrát v týdnu nemáte náladu někam jít něco dělat nebo dokonce mluvit. Jste unavení a zpráskaní jako psi. A sex? I na ten někdy energie nezbývá. Stačí jen tak málo a můžete se dostat do bludného kruhu hádek se svým protějškem. Muž, který je zvyklý na určitý druh pohodlí, které mu poskytovala jeho matka, bude totéž vyžadovat i od vás. Nebude brát ohledy nato, že jste právě přiklusala z práce.

Pokud je zvyklý na teplou večeři v určitou dobu a ta nebude stát na stole, může to být malicherný důvod k hádce. Právě z takových maličkostí vznikají pak hádky, které časem mohou vyústit, až v rozvodové řízení. Téměř jistou cílovou stanicí je rozvodové stání, pokud budete problémy nebo drobné konflikty házet za hlavu a domnívat se, že se vyřeší bez vaší snahy. Naopak, budou se hromadit a těsnat jeden na druhý, až vypuknou v jednu velkou problémovou bouři.

O problémech se musí mluvit. Vyslechnout obě strany je více než nutností. Vědět totiž co náš protějšek potřebuje, co ho trápí nebo jaký má na danou věc pohled může pomoci i nám samotným lépe se vcítit do jeho situace. Když mi budeme naslouchat, je vyšší pravděpodobnost, že i on nás vyslechne a dospějeme tak společně k tíženému kompromisu.

Manželství je totiž jeden veliký kompromis. Pokud bude jeden z dvojice jen stále dělat ústupky a zavírat oči směřuje tak pomalu, ale jistě ke krachu v manželství. Lidé by měli spolu komunikovat od toho také společně žijí. Důležité je ovšem zanechat i vlastní prostor. Jsou přeci chvíle, kdy chceme být sami, relaxovat, věnovat se koníčkům. Partneři, kteří se umí navzájem tolerovat, doplňovat a mají i mnoho společného, mohou žít v opravdu kvalitním manželském vztahu.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 21 /05/ 2003.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Amber Hudson
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz