Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Polemika » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Amber Hudson
Nové články dále
Lze se stravovat zdravě, když neumíte vařit?
Lze se stravovat zdravě, když neumíte vařit?
Informace
Napiš nám
Reklama - může za naše špeky?

Vidíte to před sebou - štíhlá blondýna v člunu se sexy chlapem a mix slaných pochoutek sebou, kdo by odolal. A Algida, ta má zase čokoládové srdce, jen si líznout. Ze všech stran na nás utočí reklama se spoustou těch dobrot a lákadel. Představitelkami jsou až na výjimky štíhlé sexy modelky, které vzbuzují v tom, kdo se na reklamu dívá pocit, že po těch báječných čokoládových bonbonech nezle přeci přibrat ani deko.

Jenže skutečnost je jiná, opravdu k pláči. Zkuste se podívat někdy na složení např. cukrovinek typu Rafaella, Mon Cheri, nebo Ferero Rocher, nad tou kalorickou bombou se Vám možná zastaví dech. Takže, zdání z televizních obrazovek opravdu klame. Přehodnoťte jednu krabičku Rafaela na kalorie, co by jste si mohla dovolit všechno sníst, kdyby jste nezkonzumovala celé balení těchto lákavých bonbonů.

Cílem výrobcem je za každou cenu nalákat spotřebitele k co největší a nejčastější koupi, právě toho jejich výrobku. To je odjakživa základní účel reklamy. Jak se vyvíjíme ekonomicky dochází k vývoji i v businessovém světě reklamy. Kdo lépe přiláká ten vyhraje. A co nejvíce účinkuje na spotřebitele, samozřejmě vše co je krásné, nebo nějakým způsobem příjemné.

Reklama je jedna velká komerční činnost, která působí na naše emoce. Působí dokonce i tehdy, kdy si to neuvědomujeme- tedy mimočinně. Například reklama na sušenky Disco, ty nikdy nejíš sám, jasně v nás vzbuzuje pocit, že když budeme jíst sušenky Disco, budeme mít spousty přátel a nikdy nepocítíme samotu. Reklama na jogurt Vitalinea jasně říká, když budete jíst jenom tento jogurt, nikdy nemůžete ztloustnout. Víme, že to je blbost, ale přesto. Prostě jen ta myšlenka je lákavá.

Další skupinou jsou reklamy, typu spíše vzbuzující úsměv v tváři. Ale i vtipem lze přilákat ke koupi. To se týká např. reklamy na Sprite, Hermelín, těstoviny Craft Dinners apod. Lidé se rádi baví! Cílem je prostě přilákat na nějakou výhodu, ať již je to pěkný zážitek, úlet, nebo ušetření peněz, času. Různá je i reklama, pro různé věkové skupiny spotřebitelů. Je to hodně patrno např. odlišná je reklama na vitamíny pro seniory a jiná na plenkové kalhotky pro děti, která zase útočí na jejich maminky. Každá věková skupina si žádá své.

Pokud se trošku zamyslíme nad etikou reklamy, zjistíme, že se můžeme i slušně pobavit. Důležité je, aby to pro nás neznamenalo nějaké riziko pokušení. Tedy všeho s mírou- rozhodně nevěřte, že po čokoládových bonbonech neztloustnete, protože věřte, že ten bonbon co modelka, právě před kamerou věrohodně vložila do úst byl možná "prvním a zároveň, mohl být i posledním" v jejím životě. Byla za to také velmi dobře zaplacena.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dawn Butterfield
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz