Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Anastasia D.
Nové články dále
Úroveň života v ČR…
Úroveň života v ČR…
Informace
Napiš nám
Pronásleduje Vás jídlo na každém kroku ?

Problematika obezity v České republice se odvíjí nejenom od konzumace tradičních, tučných českých jídel, ale také od způsobu jakým ke konzumaci potravin přistupujeme. Zamyslete se nad tím, kdy nejvíce jíte nebo naopak kde nejvíce jíte. Určitě si i vy vzpomenete na situace, kdy Vás honila nejvíce mlsná po sladkém ve chvíli nějakého emocionálního pohnutí, samoty, naštvanosti. Pohádali jste se, se členem rodiny, rozzlobil Vás partner? A kolotoč chutí na sladké je natotata v pohybu.

V práci se Vám nedaří řešit nepříjemný problém, stále jej odkládáte? Řešíte pocity viny konzumací Vám oblíbených potravin?

To však Váš problém nevyřeší. Nepomůže to ani snížit Váš hněv z rozčílení, ani nikdo další za Vás nevyřeší nepříjemný problém na pracovišti. Přesto mnoho lidí trpí právě tímto nežádoucím chováním.

Zkuste se místo konzumace raději zastavit a zamyslet. Při oboustranné komunikaci jistě problém s partnerem hladce vyřešíte a nepříjemné řešení problému v práci, také nebude tak hrozné, když ho budete řešit ihned a bez zbytečného odkládání.

Mnoho lidí konzumuje nepřiměřené množství potravin ve chvílích, kdy si to ani neuvědomují. Prostě ani nepostřehnou co a v jaké míře snědí. Bývá to na oslavách, při sledování televize, čtení časopisů a podobných situacích, které v nás mohou vyvolat podnět touhy něco jíst.

Možná to znáte i sami u sebe. Očekáváte v televizi pěkný film, na který se už delší dobu těšíte, ale nebylo by to ono, kdyby jste si k tomu neotevřeli nějaké chipsy, slané tyčinky nebo sušenky.

Při sledování pořadu, ale jíte ani nevíte jak. Nevnímáte ani chuť jídla a dokonce si neuvědomujete ani množství, které konzumujete. Může se Vám jednoduše stát, že sníte celý pytlík chipsů na posezení. A to už je nějaká tuková bomba, nehledě na množství emulgátorů, které nejsou pro vaše tělo zrovna zdravým prvkem.

Zkuste raději sednout před televizní obrazovku s dobrou náladou a relaxačním čajíkem. A pokud opravdu neodoláte nějakému tomu pamlsku, dejte si na talířek jenom vyloženě vyhraněné množství. Nejenom, že se zbytečně nepřejíte, ale nebudete si připadat psychicky jako když si něco odpíráte.

Rada na závěr, jak v sobě potlačit nutkání neodolatelné touhy po sladkém. Stačí dodržovat určitý rituál stravování. Najíst se v určitou dobu a náležitě si jídlo na talíři upravit. I pěkné stolování může být důvodem Vaší spokojené nálady. Jezte hodně sacharidů, rýže, těstovin, celozrnné pečivo. Potom nebude mít tělo takovou potřebu honit se za sladkostmi ani tučnými potravinami.

Dobrou variantou je také místo konzumace sladkostí se začít rychle zabývat něčím úplně jiným, jako je sport, rozšiřování jazykových znalostí, četba pěkné knížky, pokud ve Vás nevyvolává potřebu konzumace pochutin a mnoho dalších činností, které Vám kila nepřidají, ale rozjasní Vaši dobrou náladu.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dawn Butterfield
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz