Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Muži & ženy » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Anastasia D.
Nové články dále
Na co si dát v posilovně pozor v letním počasí.
Na co si dát v posilovně pozor v letním počasí.
Informace
Napiš nám
Puberta je prevít milí rodičové.

Máte dceru ve věku kolem patnácti nebo šestnácti let ? Tak se připravte na nejhorší. Puberta právě vstupuje do jejich života a to nezůstane zcela bez následků. Každým dnem můžete očekávat, že Vám dcera přijde představit svou "první " lásku. Pravda hoch se Vám sice zamlouvat nemusí, ale  s tím toho moc nenaděláte. Vy s ním přeci volný čas trávit nebudete, a pokud to nebude zrovna vyvrhel společnosti nemusíte až zase tak moc věšet hlavu.

Přijměte čirý fakt, že puberta je období, které se nevyhne žádné ratolesti, takže Vaše dcera není jediným "spratkem", který toto období prožívá. Babička by určitě řekla:" Jakápak puberta, pětadvacet na holou a celá puberta se vrátí  odkud přišla". Tak jednoduché to ale není.Čas prvních lásek,  rebelství a bouření se proti rodičovské autoritě je zcela přirozenou věcí. Někdo prožívá období pubertální vzpoury lehce a propluje tímto obdobím bez silnějšího zavanutí větru, u jiného přichází jako bouře provázená uragánem. Domlouvání ani tresty zůstávají bez cíleného efektu. Rodiče si zkrátka tohle období musí přetrpět a být ve své výchově citlivější než tomu bylo doposud.

Vylepené plakáty idolů v pokojících teenagerů jsou jejich snahou o začlenění k nějaké skupině. Hledají vlastně jakou si vlastní identitu a vytvářejí si tak vlastní pohled na svět. Netrestejte tedy dceru nebo syna za příliš hlučné poslouchání hudby. Svou příslušností k určitému hudebnímu stylu vyjadřuje postoj, že se k něčemu hlásí. Sice Vás upřímně lituji pokud Váš syn bude poslouchat v tomto období tvrdé techno nebo house music. Připravte si pevné nervy a ještě pevnější špuntíky do ucha, protože jinak Vám budou pidimužíčci bouchat kladívky do hlavy.

Neděste se. Nikdy se kaše nejí tak horká jak se uvaří. I v pubertě si dorostenec musí uvědomit určité meze. Zkuste si s dospívajícím sednout a promluvit si přátelským rozhovorem. Žádné zakazování, ani křik. Vysvětlete, že chápete jeho vášeň pro tuto hudbu, ale že Vašemu sluchu příliš libá není, takže by jste byli rádi, kdyby jí poslouchal  jen hodinku, dvě denně a pouštěl si jí hlasitěji jen v době Vaší nepřítomnosti. Uvidíte, že na takový kompromis určitě přistoupí. Pokud bydlíte v panelovém domě, kde musíte sdílet bydlení i s jinými rodinami, je jisté, že příliš hlasitou hudbou by Vaše rodina vzbuzovala pobouření. Nakonec by si na Vás začali sousedé stěžovat.

A jak můžete dětem jejich pubertální období usnadnit. Nesnažte se být pro ně právě v tomhle období jejich života autoritou, určitě zvítězí oblíbený zpěvák zahraniční skupiny a vy to prohrajete na plné čáře. Snažte se zahrát si na chápající rodiče, kteří přátelským přístupem tak jakoby mimochodem nenásilnou formou přivedou děti na cestu, po které by chtěli, aby kráčeli. Nemusí přeci vše jít jen za pomoci trestů, křiku a hádek. Diplomacie. Jo, ta je v tomhle období ceněna nad zlato.

Přehoupne se pár desítek let a dnes rozbouřený puberťák bude stát na místě Vašem, tedy na místě rodiče, který si marně láme hlavu nad tím, jak přinutit své pubertální dítě k poslušnosti a jak nezískat na své dítě v období puberty silnou alergii.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 28 /07/ 2003.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Amber Hudson
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz