Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Polemika » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Kristia Knowles
Nové články dále
Dospělost ...
Dospělost ...
Informace
Napiš nám
Prostituce, v parlamentu řeší zda zlegalizovat nejstarší řemeslo

Poslanci v parlamentu poslední dobou hodně diskutují o problematice prostituce. O tomto jak se říká "nejstarším řemesle" se hovořilo vždy a vždy také bude. S nástupem porevoluční doby, je však stále více žen živících se tímto nedůstojným zaměstnáním k vidění v ulicích velkoměst. Psychologové a sexuologové se orientují  v této problematice na snahu prevence.Zamezení co nejvíce riziku nákazy pohlavně přenosnými nemocemi. Na druhé straně politikové řeší otázku, zda tuto "profesi" ,doposud nelegálně provozovanou,  zlegalizovat a zavléct tak živnost, ze které by lehké dívčiny odváděly daňové poplatky do pokladny státu jako je to u jiných druhů  zaměstnání.

Sociální pracovníci a psychologové svým počínáním prevence a osvěty mezi osobami rizikových skupin , měli za cíl pomoci veřejnosti i samotným ženám, které se dostaly na scestí. Ale co vlastně sledují politikové? Výsledkem nebude snížení množství žen, které tuto práci provozují, ani zamezení šíření sexuelně přenosných nemocí, jak byl  positivní záměr sociálních pracovníků. Naopak ženy, které se touto prací živily doposud, pravděpodobně nebudou chodit na pravidelné prohlídky, ani nezačnou navštěvovat krizová centra,aby si přinejmenším zde nabraly kondomy a alespoň z části bylo zabráněno šíření AIDS a dalších pohlavně přenosných chorob. Lze s velkou pravděpodobností říci, že začnou prostituci poskytovat ještě více skrytě, než je tomu nyní.  V každé z televizních reportáží, které byly v tomto prostředí mezi " nemravnými ženami" natočeny , lze vypozorovat, že většina žen neprovozuje poskytování sexuálních služeb na vlastní noze, ale má pasáka, který od ní za poskytování bezpečnosti a nahánění zákazníků vybírá poplatky z vydělané částky.

Prostitutky se budou bát snížení svých výdělků, jestliže by své příjmy musely přiznat. Z toho vyplívá v celku logické řešení. Nebudou se k prostituci přiznávat. Ta se bude proto provozovat pokoutně, za dosti nehygienických a rizikových okolností. Je to jen hypotéza, ale kdo ví, možná právě rozhodnutí politiků ukáže pravou tvář této domněnky. Poskytování sexu za úplatek jako forma nejstaršího zaměstnání, je nemorální a dostává tak prostitutky na nejnižší příčku v hierarchii společnosti. Výmluva, že si dotyčná jiným způsobem nemůže vydělat, je neopodstatněná. Většinou se ženy jenom vymlouvají a vše svalují na nepřející  úděl. Ve skutečnosti to mnoha z nich vyhovuje jako forma relativně rychlého a pohodlného / v jejích očích a jednoduchosti uvažování/ vydělání peněz. Cizinec zaplatí za trochu užití i slušnou sumičku v přepočtu na českou korunu. To je nejčastější důvod, který prostitutky uvádějí ve svých zpovědích, pokavaď se reportér zeptá na důvod proč se živí právě takovýmto způsobem.

Prodat své tělo znamená nemít úctu sama k sobě. Alespoň takto to vidím já z pohledu ženy. Vláda by měla hledat zejména prostředky jak docílit toho, aby prostituce z ulic vymizela. Řešením může být docílení většího množství pracovních nabídek, slušně finančně ohodnocených nebo vyčlenění alespoň určité oblasti, kde se bude prostituce nabízet, aby ženy nenabízely sex na místech, kde se mohou pohybovat děti, možná by pomohly i přísnější postihy u žen, které budou při nabízení prostituce přistiženy. Vezmeme-li v úvahu, že v některých zemích se pomocí velmi přísných trestů docílilo vysokého snížení zločinnosti, proč by něco obdobného nešlo u nás zavést s prostitucí? Zlegalizování této činnosti nevidím jako nejšťastnější řešení.

Kolik lidí tolik nejrůznějších názorů. Nemusíte se mnou proto souhlasit, ani to od Vás neočekávám, ale možná se mi podaří jedna věc, totiž rozpoutat mezi čtenáři na toto téma diskusi. Může být totiž více než zajímavá.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 09 /07/ 2003.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Amber Hudson
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz