Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Sport venku » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Cindy Elsliger
Nové články dále
Opravdu nepotřebujeme tolik vepřového masa.
Opravdu nepotřebujeme tolik vepřového masa.
Informace
Napiš nám
Posilovna v přírodě.

Lidé z města, k nimž se mimochodem řadím i já, mají trochu jiný přístup k práci v přírodě, respektive na zahrádce. Pokud nemáte rodinný domek, nebo pozemek o rozloze fotbalového hřiště u babičky či rodičů, nemusíte své tělo asi moc trápit.. Jistě to ale znáte, jaro je již v plném rozpuku a ke slovu se hlásí pomalu léto. Sluníčko láká na prohřátý písek pláže. Prostě tohle počasí je přímo ideální k lenošení. Občas se sice doslova přinutíme k nějakému pěšímu výletu, když už je tak hezky, nebo pokud máte kolo, tak je přímo ideální počasí začít ho trochu prohánět po okolí.

Rozhodně se v tomto počasí nemusíte strachovat o své tělo, pokud ho běžně trápíte v posilovně a v sluncem zalité krajině na ní zrovna nemáte náladu. Stačí vyrazit si do přírody a třeba se proběhnout v lese, nebo pokud nechcete běhat, můžete se jen projít. Nejen, že protáhnete trochu své svaly, tedy pod podmínkou, že ta procházka nebude trvat jen deset minut, ale potrvá třeba dvě hodinky, nebo i více. Na takovém výletu je ideální, že mimo svalů, načerpá nové síly i vaše unavená psychika, a to je neméně důležité.

Prostě si naplánujte víkendy, sice bez posilovny, ale tak, aby vaše tělo odpočívalo aktivně, pokud samozřejmě nejste celý týden v plné zátěži.. Potom je opravdu ideální tak procházka na tu pláž nebo v blízkém okolí, prostě i tělo sportovce potřebuje odpočinek.

Pomalu nastává doba, kdy již nemusíme, tak jako naši předci, každou volnou chvilku věnovat zahradě, louce, přilehlému lesu či hladovému dobytku, a osobně si myslím, že je to tak dobře. Sami si totiž můžeme určit, kdy a jak protrénujeme své tělo, a to vše s ohledem na dobrý pocit ze cvičení. Nemusíme ulehat strhaní z práce a s myšlenkami na to, jak zítra posekáme kosou tu zbylou část louky. Ale je dobré na to nezapomínat a občas si takovou posilovnu v přírodě dopřát.

Můžete navštívit rodiče a pomoci jim shrabat trávník či zrýt rýčem kousek záhonku, prostě i taková nenápadná práce může potrápit vaše tělo, pokud není na takovou práci zvyklé. Ale rozhodně nic nepřehánějte, nemusíte všem hned dokazovat, že tento rok, jste na tom díky posilovně a cvičení rozhodně lépe, než v roce minulém, věřte, že jistě to je na vás vidět..

A i kdyby nebylo, důležité je jaký pocit máte vy a to je nejdůležitější na celém formování těla, jen vy můžete udělat své tělo krásným i díky tomu co z vás vyzařuje navenek.

Takže si můžete s klidem říci, že činky sice znám, ale hrabiček se nezříkám, po práci prahnu, ničeho se nezaleknu..

Jen nesmíte zapomenout, dát si na takto shrabaný trávník třeba deku a nebo si tam můžete rovnou sednout a pamatujte, že vy si tu práci můžete vychutnat. A dobrá svačinka na zahrádce nebo jinde v přírodě vás jistě potěší.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Jiří Semenec
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bethany Carter Howlett
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz