Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Posilovna » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Cindy Elsliger
Nové články dále
Zbavujete se chloupků i pod kalhotkami?
Zbavujete se chloupků i pod kalhotkami?
Informace
Napiš nám
Posilovna jako relaxace po práci

Napadlo Vás již někdy při návštěvě posilovny zamyslet se nad lidmi, které zde potkáváte? Jestliže jste již starou známou, určitě dokážete rozpoznat, kdo z návštěvníků je nováček a kdo ne. Lidé chodí do posilovny ze dvou nejznámějších důvodů. Muži chtějí nabrat svalovou hmotu a získat sílu. Ženy zase touží po dokonalých křivkách těla a snaží se tedy zhubnout a své tělesné proporce zformovat do požadovaných rozměrů. To je všem všeobecně jasné.

Proč tedy, ale chodí do posilovny i lidé, kteří to zdánlivě kvůli svému zevnějšku nepotřebují. Třeba ta štíhlá dívka, které by její tělo mohla nejedna žena závidět. Nebo chlapík s tělem Arnolda Schwarzenegra. Ti snad již ani nic vylepšit nemohou.

Nutno říci, že něco se dá vždy vylepšit. Nikdy neexistuje stoprocentní dokonalost a také platí stále pravidlo, že neexistuje žena, která by byla vždy spokojena se svým zevnějškem. Přesto vzhled nemusí být tím pravým důvodem, proč někteří lidé vydrží u daného, sportovního odvětví až do stáří.

Muži chtějí svou kondici stále vylepšovat. Pro většinu z nich není až tak důležitý zjev / až na kulturisty /.Chodí si prostě do posilovny odpočinout relaxovat.

Zejména lidé mající sedavé zaměstnání potřebují kompenzovat odpočinek ve formě aktivního pohybu, vybití se. Endorfiny – hormony štěstí vznikající při cvičení navozují příjemné pocity a stavy psychického uvolnění.

Odreagování se od každodenního, pracovního shonu je v posilovně příjemnější než zajít s kamarádkou do cukrárny, nebo do kavárny, nebo také do restaurace na skleničku. Přinejmenším je kladem, že kalorie nepřibíráme, ale odbouráváme. Takže především u žen je to stav povětšinou žádoucí.

Příjemně unavení odcházejí ženy z posilovny do svých obydlí a těší se na zasloužený spánek a něco menšího k večeři. Chodit spát po cvičení hladová není pro organismus přínosem, protože způsobuje šok. Tělo neví co si o má myslet, takže ho jako první zkrátka napadne- je nedostatek, musím šetřit energií a začít ukládat tuk. Tím pádem si uloží druhý den i to sebemenší sousto do zásoby. Naopak, když si večer dopřejete zeleninu, celozrnné pečivo nebo libovou šunku, tento poplach v těle nenastane a vy začnete svůj tuk odbourávat, což také zapříčiní formování postavy.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 21 /05/ 2003.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dina Al-Sabah
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz