Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Posilovna » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dawn Butterfield
Nové články dále
TENERIFFE, díl II
TENERIFFE, díl II
Informace
Napiš nám
Na co si dát v posilovně pozor v letním počasí.

V létě, když nastane pěkný, sluneční čas, mnoho z nás slunce láká spíše k venkovním aktivitám v podobě jízdy na kole, plavání, popřípadě běhání. Přesto jsou mezi námi i takové ženy, které se nechtějí vzdát své oblíbené aktivity v posilovně. V takovém případě je nutno dodržovat určitá pravidla díky teplotě venkovního prostředí. Sama jsem zastáncem cvičení v posilovně, protože jednotlivé stroje a pomůcky mohou nejlépe dopomoci procvičit konkrétní tělesné partie, které nás trápí svými nedostatky. Přimlouvám se však k aktivitě ve formě kratších tréninků, a také jejich četnost bych poněkud přizpůsobila.

Rozhodně je lepší chodit v létě do posilovny dvakrát týdně a u ostatních dní bych radila využít pěkného počasí venku a vyrazit na nějaký cyklistický výlet. Zpevníte tak nejen svaly, ale také přilepšíte svému srdci aerobní aktivitou a svým plicím čerstvým kyslíkem, obzvlášť máte-li v oblibě vyjížďky v lesním prostředí, kde je čistěji než na rušných silnicích velkoměsta.

Při cvičení v uzavřené místnosti, čímž lze posilovnu označit je třeba v teplých dnech dbát na dostatečnou hydrataci organismu. Pijete-li tedy během roku zhruba půl litru minerální vody nebo jiných tekutin v posilovně, v létě si naordinujte dvojnásobek. Ušetříte si tak komplikace s případnou dehydratací.

Výběr oblečení je také velmi důležitý. Volte pouze oblečení, které saje pot. Ideální je sportovní oblečení, mnoho výrobců nabízí opravdu kvalitní sportovní oblečení, které vyhovuje i náročným, extrémním teplotním podmínkám. Hlavně nikdy, ale opravdu nikdy nevolte cvičební úbor z materiálů, které nejsou určeny k odvodu potu z těla a nemají příměs vláken jako jsou lycra a jiné. Ty naopak zadržují pot a výsledkem by mohlo být nejen přehřátí a s ním spojené nepříjemné pocity, ale především riziko tvorby ekzému, nebo jiného kožního onemocnění kůže. Prostě šusťáky atd. si nechte třeba do deště.

A moje poslední rada týkající se cvičení ve fitku v letním počasí zní: Všeho s mírou, nepřetěžujte organismus, ale přizpůsobte cvičení svým zvyklostem, teplotě a individuální tělesné kondici v daném čase. Neskládáte přeci fůru uhlí, ale cvičíte pro svůj dobrý pocit.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Cindy Elsliger
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz