Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Posilovna » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dawn Butterfield
Nové články dále
Než pojedete po zimně na svou první vyjížďku.
Než pojedete po zimně na svou první vyjížďku.
Informace
Napiš nám
Na co si dát v posilovně pozor v letním počasí.

V létě, když nastane pěkný, sluneční čas, mnoho z nás slunce láká spíše k venkovním aktivitám v podobě jízdy na kole, plavání, popřípadě běhání. Přesto jsou mezi námi i takové ženy, které se nechtějí vzdát své oblíbené aktivity v posilovně. V takovém případě je nutno dodržovat určitá pravidla díky teplotě venkovního prostředí. Sama jsem zastáncem cvičení v posilovně, protože jednotlivé stroje a pomůcky mohou nejlépe dopomoci procvičit konkrétní tělesné partie, které nás trápí svými nedostatky. Přimlouvám se však k aktivitě ve formě kratších tréninků, a také jejich četnost bych poněkud přizpůsobila.

Rozhodně je lepší chodit v létě do posilovny dvakrát týdně a u ostatních dní bych radila využít pěkného počasí venku a vyrazit na nějaký cyklistický výlet. Zpevníte tak nejen svaly, ale také přilepšíte svému srdci aerobní aktivitou a svým plicím čerstvým kyslíkem, obzvlášť máte-li v oblibě vyjížďky v lesním prostředí, kde je čistěji než na rušných silnicích velkoměsta.

Při cvičení v uzavřené místnosti, čímž lze posilovnu označit je třeba v teplých dnech dbát na dostatečnou hydrataci organismu. Pijete-li tedy během roku zhruba půl litru minerální vody nebo jiných tekutin v posilovně, v létě si naordinujte dvojnásobek. Ušetříte si tak komplikace s případnou dehydratací.

Výběr oblečení je také velmi důležitý. Volte pouze oblečení, které saje pot. Ideální je sportovní oblečení, mnoho výrobců nabízí opravdu kvalitní sportovní oblečení, které vyhovuje i náročným, extrémním teplotním podmínkám. Hlavně nikdy, ale opravdu nikdy nevolte cvičební úbor z materiálů, které nejsou určeny k odvodu potu z těla a nemají příměs vláken jako jsou lycra a jiné. Ty naopak zadržují pot a výsledkem by mohlo být nejen přehřátí a s ním spojené nepříjemné pocity, ale především riziko tvorby ekzému, nebo jiného kožního onemocnění kůže. Prostě šusťáky atd. si nechte třeba do deště.

A moje poslední rada týkající se cvičení ve fitku v letním počasí zní: Všeho s mírou, nepřetěžujte organismus, ale přizpůsobte cvičení svým zvyklostem, teplotě a individuální tělesné kondici v daném čase. Neskládáte přeci fůru uhlí, ale cvičíte pro svůj dobrý pocit.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Brenda Kelly
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz