Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Polemika » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Cindy Elsliger
Nové články dále
Zkoušíte rádi nejrůznější kuchařské speciality?
Zkoušíte rádi nejrůznější kuchařské speciality?
Informace
Napiš nám
Pokřivený pohled na krásu v oblasti modelingu.

Ženy, které jsou hubené, jsou považovány za ztělesnění sexuální žádostivosti. Vůbec nejatraktivnější dle posledního průzkumu jsou ženy vysoké nad 175 cm s váhou kolem 50kg, dlouhé nohy, blond vlasy, zářivý úsměv. Že Vám to trochu připomíná "kostmi rachotící krásky z modelingových mol?"

Pak nejste daleko od pravdy. Středověk si v oblasti módy a představy ideální ženy liboval v kypřejších tvarech. Kdo byl hubený, byl společensky nejen znemožněn, ale byl považován za nemocného.Dle postavy se určovalo třídní zařazení do společenské vrstvy. Bohatší lidé byli tlustší, což svědčilo o blahobytu a dostatku peněz.Vyhublost byla považována za sprostou a za znak chudiny.

Tvary "Venuše" jsou dávno ty tam. Dnešní modelky si mohou o plných talířích nechat leda tak zdát. Pokud se ovšem některé z nich nebojí, že by přeci jen z pouhé představy mohly pár deka přibrat. S nástupem Twiggy do oblasti módního průmyslu přinesla představu o kráse v podobě vyhublého až kostnatého těla. V případě Twiggy také téměř plochého hrudníku, což byla daň za přílišnou vyhublost, protože jak známo, s drastickými dietami jdou " ženské vnady" jako první na ústup. Nejen, že je takový vzhled značně neestetický, nechtějte vidět takovou ženu ve spodním prádle, ale co je mnohem důležitější je velmi nebezpeční pro zdraví.Může ve svém důsledku znamenat v pozdějším věku velké zdravotní komplikace. Mladé tělo se přizpůsobí nedostatku, protože je mladé a relativně neopotřebované, ale s postupem let si toto jednání vybírá svou daň v podobě problému s pohybovým aparátem, zažívacími problémy, metabolismem nebo lámavosti kostí z důvodu jejich odvápnění - tzv. nemoc osteoporóza.

A ideál krásy současnosti? Bohužel není o moc lepší. Twiggy číslo jedna se přeměnila ve svou sestru Twiggy číslo dvě. Přílišná hubenost stále zůstává v popředí zájmu, ale modelingové agentury vedle ideální váhy, také sledují míry. Chtějí vytvořit " Barbie", která by byla vysoká, super štíhlá a zároveň oslňovala bujným poprsím velikosti C. Což je v  případě vyhublých modelek problém. A jak to řeší? Co nedokáže příroda, zvládnou šikovné ruce plastického chirurga. Silikonové poprsí dodá na objemu.

Je smutnou záležitostí, kolik mladých žen se snaží vyrovnat vzhledu modelek. Podstupují drastické diety, které spočívají téměř v pravidelném hladovění.Tělo nedostává ani minimum potřebných živin pro svou existenci. Běh za dokonalostí si vyžádala nejednu oběť nejen u mladých dívek, ale i u žen třicetiletých, které by měly ve svém věku mít už rozum. Poruchy příjmu potravy, jak se nazývá nemoc, která postihuje nejen mladé dívky v pubertě, ale i zralejší ženy, které se domnívají, že proces přirozeného stárnutí zpomalí svou dětsky vypadající vyhublou postavou.

Neuvědomují si, že největší atraktivnost mají ve vlastních rukou, právě tím, že jsou už zralými ženami. Muži odpovídajícího věku, kteří jsou potencionálními partnery těchto žen nevzrušují vystouplé kosti, chtějí ženy vyzrálé, které mají křivky, pěkně zpevněnou postavu a větší zadeček, který není na škodu. Očekávají , že ženy v tomto věku již vědí, co chtějí a mají ve svém životě jasno.

Kouzlo není v nejmenší velikosti oděvu, který oblékneme. Důležitý je dané oblečení umět sladit  a umět nosit. Nejdůležitější je celkový dojem.Pouze zdravý dojem je atraktivní.

Jednu věc si ženy často neuvědomují ve chvíli, kdy sledují téměř se zatajeným dechem "éterické bytosti", pohybující se na molu a předvádějící mini oblečení dle poslední módy. Dokonalou prací velkého množství vizážistů, kteří připravují dívky v zákulisí na vystoupení, vypadají modelky jakoby jim bylo kolem dvacetipěti až třiceti let. Ano, tak dokonalá je hra kosmetických, zkrášlujících prostředků. Ve skutečnosti se dívají na dívky, které se ještě nestaly ženami. Jsou to ještě děti ve věku třinácti až sedmnácti let. Tváří se, že je jim více, čímž publikum úspěšně klamou.

Vzpomeňte si kolik kilogramů jste v tomto věku vážili vy. Chtít se vyrovnat těmto dívkám, znamená jít daleko pod přirozenou, spodní hranici únosného váhového limitu.

V Americe jsou na tom lépe, než v evropských zemích.Tato problematika tam není tak hojně rozšířena. Je pravdou, že je tento kontinent považován za zemi s nejvíce rozšířenou problematikou obezity, tedy přesný opak. Při bedlivějším zjištění zjistíme, že z hlediska krásy těla se zde začíná uplatňovat tělo vysportované s ladnými svaly. Jako hlavní měřítko není považována váha, ale symetrie postavy. Svaly něco váží, takže není možné mít nízkou váhu a k tomu svaly. Fitnessky se zde stávají často modelkami. Vedle svého zaměstnání a soutěžních klání si vydělávají peníze také fotomodelingem, což svědčí o atraktivnosti vysportovaného těla ve světě módy.

Pro nás je tím jenom lépe. Je to dobrá zpráva. Můžeme se těšit, že se tento kult brzy dostane také k nám. Pak by ideál ženy vypadal následujícím způsobem. Ladné křivky, pěkně tvarovaný zadeček, vyšší váha, svalnatější postava, vyrýsované břišní svalstvo. Ženy pro dosažení takové postavy nemusí hladovět, co ale určitě budou muset, je změna životního stylu. Vysněnou sportovní postavu Vám přinese pouze pravidelné, racionální stravování a dostatek pohybu.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 07 /08/ 2003.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dina Al-Sabah
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz