Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Polemika » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Danielle Bird
Nové články dále
Ženy vědí, že je relaxace důležitá.
Ženy vědí, že je relaxace důležitá.
Informace
Napiš nám
Rodiče postrach dospívání díl I.

Je vám šestnáct a rodiče se s ohromnou starostlivostí zajímají, kde jste byla a s kým, jestli máte napsané úkoly. Nebo je vám více, ale jen se mění otázky ? Nejspíše by stáli i o Váš podrobný výklad, jak jste strávila celý den. S přehnanou pečlivostí se věčně tážou s kterým chlapcem trávíte svůj volný čas. S radostí udělují tresty, když se jim na Vás něco nezdá. Jako by jsme to neznali všichni – za trest umyješ nádobí, máš zaracha, nikam nepůjdeš. No ty jsi se snad zbláznila, samozřejmě, že půjdeš hlídat mladšího brášku, nějaká Vaše nejlepší kamarádka, může, co může, prostě musí počkat. A tak to jde pořád dokola.

Roky plynnou a vy si s nadějí v srdci slibujete, že až vám bude osmnáct let, tak tyto starosti pominou. Budete plnoletí, dospělí a s nějakým omezováním bude šmytec. Ale ouha, mýlka. Jen Vám čas odbije osmnáctý rok, jako švihnutím kouzelného proutku sice končí tresty formou, uklízení či mytí nádobí, ale vzniká bohužel horší varianta. S tímhle klukem přece nemůžeš chodit, podívej se z jaké je rodiny, to by nebyla partie pro tebe. Dívat se na primitivní seriál typu Beverly Hills, kde jsi to viděla, přeci víš, že tatínkovi dávají fotbal. A vůbec neodmlouvej, bydlíš s námi, tak budeš poslouchat.

Alespoň vám to určitě připadá, jako očistec.. V hlavě se vám klube plán, jak konečně zbytku rodiny dokázat, že jste dospělá a máte právo na vlastní život. Snažíte se studovat a ihned po studiích nalézt nějakou práci. Každá koruna je přeci dobrá a vůbec, přeci nám zaručí tu onu nezávislost. Už, už se klepete na první výplatu s představou nových džínů, ne těch od Vietnamců z venkovních stánků, ale těch pravých od William and Delvin. Ale opět ouha, třikrát ouha. Jen se přesypou penízky z firemní pokladničky do lačné ruky už doma za vámi stojí maminka a počítá a přemýšlí. Jo, přemýšlí, polovic přispěješ na domácnost, vždyť s námi bydlíš, živíme tě a to nebudeme přeci zdarma. Čtvrtku ti uložíme na knížku, jednou se ti budou hodit a část dáme stranou na obědy. Prostě budují v nás pomalu pocit zodpovědnosti.

Tak a je zase po samostatnosti. Je po nezávislosti! Dřímáte v rukou pouhých 500 korun českých. Tak zato, zase pořídíte leda džíny u Vietnamců. Sbohem značkové kalhoty! Váš sen se rozplynul v nenávratnu. A co je ještě horší je to tak každý měsíc. Často můžeme vylétnout z kůže, ale neházíme flintu do žita! Nic není tak hrozné, jak to na první pohled vypadá.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
 Podobné
Nalezeno 12 (z 2 článků) Stránek výsledku:  1 
    Označení+ 
 Rodiče postrach dospívání díl  II.   Rodiče postrach dospívání díl II. 
 Rodiče postrach dospívání díl I.   Rodiče postrach dospívání díl I. 
Nalezeno 12 (z 2 článků) Stránek výsledku:  1 
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dawn Butterfield
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz