Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sex » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Bethany Carter Howlett
Nové články dále
Jak cvičit doma co nejefektivněji?
Jak cvičit doma co nejefektivněji?
Informace
Napiš nám
Jak připravit potomka na sexuální život.

Máte dceru nebo syna, kteří jsou právě v tom věku, kdy se začínají zajímat o svět sexuality? Nevíte co s tím a máte obavy, aby jste něco nezanedbali?

Děti nám rostou takřka před očima a ta malá osmiletá holčička je ze dne na den proměněna v mladou slečnu, která svými půvaby přitahuje oči mladíků. Děti dospívají čím dál rychleji než tomu bylo dříve. Také zájem o sexuální osvětu se projevuje stále v mladším věku než tomu bylo dříve. Ztěží budete hledat dívku, která by před svatbou nevěděla nic o sexuálních praktikách a sexuálním styku. Nejednou Vás mohou vaše děti svými znalostmi zaskočit. Stále více rodičů tak řeší problém kdy začít u dětí se sexuální osvětou. Už sama skutečnost, že si uvědomujeme této potřeby je dobrým signálem. Stále však přetrvává ostych ve vztahu matky a potomka mluvit o takových věcech jakým sexuální styk a další erotické praktiky jsou.

Není tedy žádnou výjimkou, že ve chvíli, kdy se jeden z rodičů konečně rozhoupe svého potomka zasvětit do tajů lásky, přichází s křížkem po funuse. V lepším případě dítě vše vyčetlo z časopisů nebo získalo případné vědomosti od kamarádů, v tom horším dokonce vyzkoušelo sex na ostro.

Škola svou sexuální osvětou, se kterou mimochodem přichází stále v nižších školních ročnících převzala zčásti poučení na sebe. Již v šesté třídě se děti dozvídají o tom, jak přichází na svět, co je to menstruace, jaké jsou pohlavně přenosné choroby a jak se chránit před nechtěným početím. Ano, nedivte se, je to stále dříve a dříve. Už to není v osmé nebo deváté třídě, těsně před odchodem na střední školu jako tomu bývávalo. A důvod? Děti mají častější přístup k sexuálním podnětům než v minulých letech. S televizních obrazovek sexuální scény přímo čiší, erotické časopisy jsou na místech lehko přístupných dětským očím, o sexualitě se veřejně bez ostychu hovoří...

Sexuální hrátky, ačkoliv je to neuvěřitelné se projevují u dětí již v útlém věku. Kdy i malé děti mohou masturbovat a dotýkat se svých pohlavních orgánů, aniž by si to uvědomovaly. Vnímají jen příjemný pocit svého počínání. Již Freud popsal tento postřeh ve svých publikacích. Není to nic nepřirozeného, ani nezdravého jak se dříve mylně tradovalo.Již náznaky sexuality projevující se v útlém dětství patří k zdárnému vývoji jedince. Neměli bychom tedy děti za tyto věci trestat, ale nenásilnou formou jim vysvětlit, že se takové věci nedělají na veřejnosti a také se o nich nemluví mezi dětmi. V opačném případě bychom se mohli tuto věc dozvědět od učitelky z mateřské školky nebo od rozzlobených maminek, které tuto věc zjistily od dětí, které  společně s našim potomkem mateřskou školku navštěvují.

Od kdy bychom vlastně měli své děti o intimnostech poučovat? Nejvhodnější je u malých dětí nechat všemu volný průběh. Určitě vás dítě zaskočí dotazem , kde se berou děti. Nemá cenu jim nalhávat něco o čápech a vránách. Lepší variantou je vysvětit, že miminko se narodí, když se má maminka s tatínkem rádi. Pak vznikne mamince v bříšku malé miminko, které rosta a roste, a když dostatečně vyroste a je silné, začne maminku kopat do bříška a potom vyleze z bříška ven. Určitě tak uspokojíte dětskou zvědavost a zároveň nebudete nic nalhávat ani zbytečně prozrazovat, nic co by malé dítě pro svou nezralost nemohlo pochopit.

Taková otázka není jediná kterou vás může dítě zaskočit. V reklamě je často vidět upoutávka na dámské hygienické prostředky. Ta může dítě zaujmout  a začne se ptát na co ty podivné věci s křidélky slouží. Nenechte se uvést do rozpaků a nečervenejte se. Jedna moje známá vysvětlila svému synovi, že to jsou potřeby, které používá maminka stejně jako malé miminko plenku. Syn se s tím spokojil a dál nevyzvídal.

Nemáme to my rodiče zkrátka vůbec jednoduché.U čtrnácti a patnáctiletých dětí již nemusíme nic zatajovat a je nejlepší mluvit na rovinu. Můžeme tak předejít nejen zklamání našich potomků z první sexuální zkušenosti, ale také zabránit případné katastrofě v podobě těhotenství.

To nejmenší co můžeme náctiletým vysvětlit je způsob ochrany před sexuálním početím, potřeba lásky a vzájemné přitažlivosti, bez které sexuální akt pozbývá na významu. Nejde o to zkusit sex za každou cenu, ale pouze z takovou osobou, ke které něco cítíme, a které důvěřujeme. Mladí lidé si musí uvědomit velice důležitou věc, kterou je pojem sex v souvislosti s láskou, nikoliv odděleně. Sex musí být mladými chápán jako docílení největšího vrcholu v kvalitním, psychicky bohatém citovém vztahu. Jako vyvrcholení silného citového pouta osob opačného pohlaví.

Přejeme Vám hodně odvahy a trpělivosti. Obě tyto vlastnosti budete bezpochyby jako rodič zvěstující sexuální osvětu svým potomkům potřebovat. A rada na závěr, před samotnou rozmluvou si svého potomka oťukejte ať víte co již o dané věci tuší a co ještě ne. Nevnucujte se, ale snažte se být v této chvíli více kamarádem než rodičem. Jen tak najdete společnou řeč jak o takových věcech bez zábran a vzájemného studu hovořit.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 05 /07/ 2003.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Amber Hudson
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz