Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Polemika » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Cindy Elsliger
Nové články dále
Je sen realita, nebo jen hra našeho podvědomí ?
Je sen realita, nebo jen hra našeho podvědomí ?
Informace
Napiš nám
Přemýšlíte o nějakém tom zvířecím miláčkovi?

Cítíte se samotní, opuštění, chcete dětem udělat radost, nebo prostě jen oživit běh v rodině ? Pak už určitě uvažujete, zda by jste si neměli pořídit nějakého domácího mazlíčka. Snad kočičku, pejska , andulku nebo jen nějakou tu myšku. Výběr je opravdu široký. Od těch malých zvířátek až po ta obrovská. Každý zvířecí miláček, ale není vhodný pro každého. Než vyrazíte do nejbližšího obchodu se zvířátky splnit si svůj sen nebo naopak splnit sen jiným, chvilku se zastavte a přemýšlejte. Nutno přeci zvolit takové zvířátko, kvůli kterému nebudete trpět ani vy, ale ani ono kvůli vám.

Perská kočička je opravdu krásné, roztomilé zvířátko, přímo k zulíbání, ale když má Váš dvouletí syn alergii na kočičí chlupy rozhodně se nehodí. Zvolte raději zvířátko, které alergikům neublíží. Co takhle pejsek, Peruánský naháč nebo činčila. Jsou přímo ideálním zvířátkem pro rodinu alergiků.

Líbí se Vám Labrador, ale bydlíte v panelákovém bytě 1+1. Tak to raději upusťte ze svých představ, protože by jste z něj udělali nešťastného chudáka. Tak velké zvíře potřebuje prostor, volnost. Mít se kde proběhnout je jeho základním životním požadavkem. V tomto případě by Vám hrozilo i zažalování ze strany ochránců zvířat za možná nevědomé týrání. Raději ho nechte, ať si ho pořídí rodina s rodinným domkem, kde se bude cítit šťastně. Je přeci mnoho jiných zvířátek, která se hodí i pro malý prostor a nijak tím netrpí. Co třeba zkusit rybičky nebo džungarského křečka. To jsou zvířátka určená přímo pro Vás. Nepotřebují mnoho prostoru a nejsou ani náročná na chov.

Jestliže chcete nějakého toho domácího mazlíčka pořídit pro Vaše děti, dejte jim předem najevo, že i o to sebemenší zvířátko se musí starat. Potřebuje nejen pozornost a lásku, ale také čistý pelíšek, čerstvou vodu a kvalitní potravu. Upozorněte své potomky, že to není žádná hračka, kterou odloží do kouta. O zvířátko se musí starat po celý jeho život.

Není nic výjimečného, že v nejedné domácnosti se krátce po koupi stane zvířátko přítěží. Děti o něj brzy ztratí zájem a Vám nezbude než se o něj starat. Vyzkoušejte své děti včas a zjistěte, zda pro ně touha po zvířátku, není jen nehezkým nezmarem.

Zvířátko se ve chvíli, kdy získá svého páníčka, stává totiž právoplatným členem rodiny.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dawn Butterfield
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz