Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » O sportu i cvičení » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dawn Butterfield
Nové články dále
Když se řekne racionální stravování.
Když se řekne racionální stravování.
Informace
Napiš nám
Nepodceňujte odpočinek !

Ano i odpočinek může formovat vaše tělo, možná to zní podivně, ale určitě jste již někde slyšeli, že svaly regenerují a „narůstají“ v klidové fázi tréninku.. Proto nepodceňujte odpočinek, je nedílnou součásti našich životů. I sebelepší sportovec musí občas vysadit a přejít z trojfázového tréninku na nižší zátěž. A o to důležitější to je, pokud nejste zrovna profesionální sportovec, protože tady již nad vámi nebdí týmový lékař.

Jak by vůbec měl vypadat ideální trénink? Určitě vás napadne, že to je velmi individuální, ale na začátek lze říci, že stejná zátěž se nesmí opakovat každý den. Je to logické, proto si stanovte dny v týdnu, kdy půjdete třeba do posilovny, nebo budete cvičit doma, zároveň si stanovte i v které dny budete vyvíjet jinou sportovní činnost ( aerobic, běhání, jízda na kole, plavání atd..) a dále dny, kdy budete více odpočívat. Sama jistě zjistíte, nebo již víte co vám vyhovuje. O této problematice je již dost napsáno v ostatních článcích v rubrice posilovny.

A jak by měl vypadat ideální odpočinek? To již nechám na vás.. Jen připomeneme pár variant .

Pro unavené svaly, nejen z posilovny je balzámem dobrá masáž. Rozhodně se nebojte občas se svěřit do rukou odborníků. A pokud tak chcete činit doma je zapotřebí si pouze opatřit masážní emulzi ( pozor některé bývají chladivé, jiné zahřívají ). V podstatě lze říci, že pokud se budete masírovat sama, stačí jen lehké natření bylinou masážní emulzí, poté si můžete třeba hodinku číst a nakonec se smočíte ve vaně( nebo pod sprchou ). Některé masážní emulze se nemusejí smývat, ale pokud ji zkoušíte poprvé, tak to raději udělejte ( čert nikdy nespí a co potom, že..)

Masážní sprcha vám také může pomoci uvolnit a promasírovat vaše znavené tělo.

K zahození není ani bylinná koupel ve vaně. Bylinky vám musí vonět a uvolňovat vás. Voda nesmí být moc horká, ani studená, musíte se v ní cítit příjemně.

O víkendu můžete okusit i saunu, nebo parní lázně – ve větších městech bývají přímo u krytého bazénu, takže si můžete i zaplavat. Což je přímo ideální, protože se opravdu odreagujete a zároveň si i odpočnou vaše svaly.

Hezká knížka, nebo večer při svíčkách, vás jistě také uvolní. A navodí tu správnou atmosféru.

Vše můžete kombinovat a jistě tak již i činíte, jen prostě nezapomínejte v zápalu cvičení a posilování naslouchat svému tělu.

Pokud to ještě neumíte, naučte se odpočívat, relaxovat, bude se vám pak lépe cvičit i žít.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Jiří Semenec
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bethany Carter Howlett
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz