Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Posilovna » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Danielle Bird
Nové články dále
Spinning - obliba v ČR stoupá.
Spinning - obliba v ČR stoupá.
Informace
Napiš nám
Nepleťte si Fitness, Welness a Kulturistiku.

Ano, pořád se to plete tak nějak dohromady a způsobuje to rozporuplné představy o každém z těchto pojmů. Uveďme si je tedy na pravou míru.

Fitness- je spojeno s posilováním a zpevněním těla. Vznikají tak pěkné tělesné křivky. Svalová hmota je přiměřená a krása těla samozřejmostí. V oblasti Fitness se pořádají také soutěže. Na rozdíl od kulturistiky nejsou nároky na svalovou hmotu tak vysoké. Důležitý je celkový dojem a pružnost těla. Bohužel v současnosti se stále soutěžní fitness přibližuje blíže a blíže kulturistice. Vítězí svaly nad pěknými zpevněnými, ženskými křivkami a to je škoda. Business si diktuje příliš velké množství svalové hmoty a nezdravě nízký podíl tuků v těle, v důsledku příklonu k lehké formě kulturistiky.

V kondičním slova smyslu je fitness zdraví životní styl – racionální stravování + posilování jednotlivých tělesných partií za cílem zdravého pěkného vzhledu.

Welness- všeobecně myšleno jako zdravý životní styl obohacení o pohyb v jakémkoliv směru. Welness znamená starání se o tělo, aby nám mohlo sloužit tím správným způsobem a nebolelo. Patří sem zdravé stravování, sport, ale také relaxace za cílem psychické pohody, ať už je to poslech relaxační hudby, sauna, masáž, joga nebo jiná uvolňující technika navozující příjemný uklidňující pocit.

Kulturistika- rozšířená je zejména u mužské části populace. Jedná se spíše o soutěžní sportovní aktivitu, lze – li to tak nazvat. Charakteristické jsou velké svaly, až nepřirozené vyrýsování jednotlivých svalů a zdraví nebezpečný nízký obsah tuku v těle. Většinou lze dosáhnout tohoto efektu, jen drastickými metodami, nebo za pomoci steroidů. Nelze udržet tělo ve vrcholovém stavu stále, ale pouze dočasně v období soutěže. Na soutěžích se jedná jenom o vzhled, pohybové schopnosti nejsou podstatné, jelikož takový svalovec není většinou schopen ani kvalitního sportovního výkonu.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bettina Burghart
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz