Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Sportovní doplňky » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dawn Butterfield
Nové články dále
Je mezi ženami a muži rovnoprávnost?
Je mezi ženami a muži rovnoprávnost?
Informace
Napiš nám
Největší mýty v oblasti cvičení a výživy.

Pitím kávy se mi vytvoří celulitida.

Celulitida sama o sobě je z velké části genetický problém. Tendence k tvoření celulitidy je dáno prostě již od narození. Jestliže Vaše matka má celulitidu je veliká pravděpodobnost, že se to tak stane i Vám. Vzniku celulitidy lze předejít. Neznamená to však přestat pít kávu. Celulitida souvisí nejen s nedostatkem tekutin, ale především s ukládáním tukových buněk pod povrchem kůže. Takže rozhodně efektivnější je přestat konzumovat přebytek tuků a cukrů, začít se hýbat, aby se pokožka prokrvila a jako vedlejší podpůrný prostředek používat proti celulitidové krémy nebo využít specielních masáží tzv. lymfodrenáže. Jestliže Vás přeci jen trápí nějaký ten šálek vypité kávy, pamatujte na stále platnou rovnici 1 šálek kávy = 2 šálky minerálních či jiných neslazených tekutin.

Cvičením a úpravou stravy mohu zničit tukové buňky.

To už není vůbec pravda. Tukové buňky nelze navždy zničit. Lze zničit pouze tuk, a to je rozdíl. Tukové buňky jsou v našem těle navždy, záleží jen na nás zda je budeme přiživovat, nebo držet na uzdě. Příroda to má dobře zařízené, umíte si představit, jak bychom vlastně bez tukových buněk vypadali? Hlavně by člověk ani nežil.

Když nahradím tuky sacharidy, tak budu hubená?

Neplatí to tak docela. Je sice pravda, že 1 g sacharidů má menší množství kalorií než 1 g tuků, ale na druhou stranu přemíru sacharidů si dokáže tělo přetvořit a uložit ve formě tuku. Takže platí i se sacharidy se musí umět uváženě zacházet!

Když budu cvičit až do vyčerpání, rychleji se dopracuji ke své vysněné postavě.

Nezáleží jak dlouho nebo jak moc intenzivně cvičíme. Přemírou cvičení si můžeme i ublížit. Organismus, který nemá energii může při cvičení zkolabovat. Důležité je cvičit pravidelně, zvyknout si na určitý cvičební režim a ten dodržovat. To je zaručená cesta k úspěchu.

Jen když nikdy nesním nic sladkého budu hubená.

Být hubená neznamená vzdát se všeho co nám chutná. Máte ráda dort, tak si ho bez výčitek svědomí dejte. Důležité je nejíst zákusky místo hlavního jídla nebo se jimi necpat každý den. Výjímka, ale může být. Dát si jednou týdně nějakou oblíbenou sladkost je určitě přínosem. Dušička bude mít pokoj.

Když budu chtít zůstat hubená musím se smířit s faktem, že již budu muset celý život cvičit.

Nesmíte cvičit proto, že chcete být hubená. Cvičení Vás musí bavit, dodávat energii. Cvičení může být u sedavého typu zaměstnání příjemnou relaxací. Vyčistí mysl a rozhýbe ztuhlé svalstvo. Cvičení musí především přinášet radost a ne být nutným zlem k udržení štíhlého vzhledu.

Současné hodnocení: 1
Tento článek byl přidán do naší nabídky 12 /01/ 2003.
Hodnocení výrobku
 Podobné
Nalezeno 12 (z 2 článků) Stránek výsledku:  1 
    Označení+ 
 Jídlo je základ - ale záleží co jíte..   Jídlo je základ - ale záleží co jíte.. 
 Největší mýty v oblasti cvičení a výživy.   Největší mýty v oblasti cvičení a výživy. 
Nalezeno 12 (z 2 článků) Stránek výsledku:  1 
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bethany Carter Howlett
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz