Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Posilování doma » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Anastasia D.
Nové články dále
Jakou preferujete antikoncepci?
Jakou preferujete antikoncepci?
Informace
Napiš nám
Nejste štíhlá ? Zkuste rotoped !

Výhody rotopedu: Na rotopedu můžete jezdit kdykoliv a pokud je přenosný tak téměř i kdekoliv. Stačí ho jen sbalit a dovést třeba na chalupu, kde chcete trávit týden odpočinku. Proč ho netrávit aktivně. Můžete udělat něco pro sebe a své zdraví. Na rozdíl od běžného kola vám nehrozí na rotopedu v zimě nachlazení, či pád ze sedla. Nic proti pěkné vyjížďce na kole, ale přeci jen ji preferuji raději na jaře a v létě v pěkném slunném dni. To je pak panečku projížďka. Že je jízda na rotopedu méně náročná? Tak to není vůbec žádná pravda. Naopak na rotopedu si můžete zátěž jízdy libovolně měnit dle potřeby a individuální kondice. Můžete stoupat do kopce, jet v rovině nebo si zvolit trasu různorodou – takže je možno, uměle kopírovat trasu v přírodním prostředí. Ženám navíc rotoped poskytuje určité pohodlí pro provozování aktivní činnosti. Že vás jízda na rotopedu nudí? Proč si jí nezpříjemnit. Můžete během jízdy sledovat televizi, číst si časopis, nebo poslouchat zajímavou hudbu. Zkrátka se odreagovat od denního shonu a starostí. Pokud nemáte dostatek času není to rozhodně dostatečně apelující výmluva pro den bez sportovního vyžití. Vždyť na rotopedu si můžete nastavit libovolný čas a nějaká ta půlhodinka sportu ještě nikoho nezabila. Věřte, že uteče jako nic.

Druhy rotopedů na našem trhu mají různou škálu zastoupení. Od těch nejlevnějších- které já osobně nedoporučuji, protože jsou to takové „hračky pro děti“, nevydrží a jízda na nich je dosti nepohodlná. Při delší jízdě se zpravidla objevují už záhy dost rapidní nedostatky. Počínaje hlučností u mechanických rotopedů, někdy až nesnesitelnou – což můžu z vlastní zkušenosti dosvědčit, přes častou poruchovost – uvádění špatných údajů na displeji konče velmi nepohodlným sedlem. Při delší době sedlo tlačí, znemožňuje tak rychlejší jízdu a může způsobit i značně bolestivé otlaky v hýžďové části těla.

Doporučuji raději ušetřit na dražší, ale trvanlivější rotoped magnetický. Ten je většinou vybaven větším množstvím programů pro různorodý výběr trasy, je možno sledovat čas jízdy, množství ujetých kilometrů, výkon, rychlost jízdy a v poslední řadě také tepovou frekvenci. Tepová frekvence nám pak dovoluje sledovat v jakém pásmu se nacházíme. Tedy zda už spalujeme přebytečný tuk /aerobní pásmo/, nebo zda spalujeme cukry /anaerobní pásmo/. Jinak řečeno aerobní pásmo aktivity je cca do 80% vaší maximální tepové frekvence, dech je hlubší, ale organismus ještě stačí svaly zásobovat kyslíkem, opačný je stav u anaerobní aktivity, zde již dochází k jevu, kdy se cukr ( glukóza ), obsažený v krvi mění na kyselinu mléčnou, reakcí zvanou glykolýza. Tento jev také nazýváme, že organismus jede na kyslíkový dluh. Tak můžeme lépe regulovat rychlost jízdy a snažit se dosažením požadované tepové frekvence lépe zefektivňovat své cvičení. Sama takový rotoped mám a jsem nadmíru spokojena.

Ty nejlépe vybavené rotopedy – stacionární kola jsou určeny na tzv. spinning- což je dnes velmi moderní a i u nás se rozšiřující sportovní aktivita. V cizině u nás jen ve velkých, okresních městech, jsou rozšířeny kurzy spinningu obdobně jako jsou lekce aerobiku u nás již hojně rozšířené. Pomocí instruktora tak můžete lépe a efektivněji provozovat jízdu na spinningových kolech. Od rotopedů se liší kvalitnější a stabilnější úpravou. Sedlo je obdobné jako u klasických závodních kol, takže jízda na něm trvající i několik hodin je pohodlná. Na rozdíl od rotopedů nejsou na volnoběh, takže je potřeba dávat při zastavování pozor, abychom si neublížili, nezastavujte moc rychle, aby nedošlo k pohmoždění svalů na nohou. Ale na to vše Vás jistě upozorní dozor v posilovně.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Kristia Knowles
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz