Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sex » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Bettina Burghart
Nové články dále
Vadí vám při sexu světlo ?
Vadí vám při sexu světlo ?
Informace
Napiš nám
Nemusím s ním spát, ale chci…

Jste také jedna z těch mála žen, co uznávají spontánní sex. Pochutnat si na dobré večeři, pustit relaxační hudbu, zapálit vonnou svíčku a jen tak mimochodem posílat nevtíravé sexuální posunky nebo je naopak opětovat. A postupně krůček po krůčku se dostávat do stavu vášně s vaším milovaným. Ano tak by to mělo být. Určitě si ještě živě vzpomínáte na dobu, kdy jste svého partnera ještě sexuelně poznávala a to vzrušení z neznáma a snahy poznat milovaný objekt co nejpodrobněji ve vás způsoboval sexuální dravost. Časem, kdy známe svého partnera téměř velkolepě se najednou jakoby to kouzlo ztratí do neznáma a my máme pocit, že není co objevovat. „Ta horší polovina lidstva“ začne hledat jiného člověka svého zájmu a ta druhá polovina začne přemýšlet a hledat způsob jak ty chvíle zase navrátit zpět.

Pokud opravdu milujete, má pro vás Váš miláček význam i zcela jiný než sexuální. Je pro vás oporou, člověkem, který je vám blízký, dobře Vás zná a můžete se s ním o vše podělit, o to krásné i ošklivé a bolestné. To je velmi důležité. Pokud si zodpovíte otázku, zda k dotyčnému stále cítíte ten stejný pocitový svazek, pak se není čeho obávat.

Jedná se pouze o určité období menšího sexuálního nezájmu. Ne nemusíte být zrovna starší žena v přechodu, s věkem to nemá nic společného. Málo lidí si totiž uvědomuje, že k dobrému sexuálnímu životu je také potřeba psychická pohoda, která je velmi křehká a lehko nabořitelná. Stačí jen taková maličkost jako jsou neshody v příbuzenstvu, na pracovišti nebo problémy zdravotního rázu a rázem je psychická pohoda ztracena. Pak není ani chuť na sexuální aktivity. Mozek vás totiž nutí stále se zaobírat trvajícími problémy. Pokud se Vám, ale podaří problémy odstranit máte vyhráno. Právě partner by měl být jeden z prvních, který tyto vaše problémy odhalí a rozhodne se vám pomoci je řešit. Každopádně to dělá vlastně i částečně pro sebe….

Nedopusťte, aby jste si zkazila vztah způsobem, že vám partner začne vyčítat, že s vámi v posteli nic není. Neměla by jste se také, ale do sexu nutit, protože si myslím, že předstírání není tím pravým ořechovým. Pokud Vás partner dobře zná, stejně by předstírání na Vás poznal.

Některá manželství mají vytýčený tzv. sexuelní den, kdy se partneři milují v určitý den nebo dokonce v určitý čas. Chlapi v hospodě se hodně často častují vtipy o manželských povinnostech, bohužel v běžném životě nezůstává jen u těch vtipů. Je to politováníhodné řešení jak uspokojit partnera. Musíme brát v potaz , že chuť na sexuální hrátky je u každého jedince vysoce individuální. Když máte chuť na sex Vy, nemusí ji mít zároveň Váš partner a naopak. Tímto způsobem si lze leda tak vybudovat trvalý odpor k sexu. Nesmí mezi vámi existovat, musím, ale chci. Jenom, když budete chtít můžete prožít tu pravou nefalšovanou rozkoš oba dva.

Nebraňte se tedy svým pocitům. Raději přiznejte, že zrovna nemáte náladu. Řekněte to partnerovi ohleduplně na rovinu. Pokud Vás má rád, možná se i zeptá na důvod, ale rozhodně vám to nebude mít za zlé. Určitě s vámi bude mít trpělivost a počká. Důležité je, aby jste si uvědomovala svůj důvod, proč prostě nemáte tak často náladu a snažila se tyto negativní dopady, které to způsobují odstranit.

A kdy je třeba zajít k sexuologovi nebo psychologovi?

Za odborníky jděte pouze tehdy, pokud se domníváte, že vám to pomůže a že už sama nebo za pomoci jiné osoby své problémy nevyřešíte. Možná je lépe raději vyhledat odbornou pomoc, než ubližovat partnerovi, který dlouhodobou abstinencí trpí, pokud se tedy nerozhodne Vás podvádět, ale zároveň ubližovat i sama sobě pokud partnera milujete.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bettina Burghart
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz