Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Polemika » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dina Al-Sabah
Nové články dále
Loro park na ostrově Teneriffe – atrakce nejen pro děti.
Loro park na ostrově Teneriffe – atrakce nejen pro děti.
Informace
Napiš nám
Nedostatek času, častá stížnost žen..

Ženy trpí dvakrát více nedostatkem času než muži. Musí totiž zvládat nejen své pracovní povinnosti vůči zaměstnavateli, ale také obstarat vše potřebné pro rodinu, někdy k tomu všemu přibývá i starost o staré rodiče.

Stihnout všechen ten shon co nastane po často perném, pracovním vytížení se zdá téměř pro lidskou bytost nemožné. Nakupování, uklízení, vaření, připravit děti do školy, zkontrolovat úkoly, vyslechnout manželovy problémy v práci, postarat se o zvířecího miláčka, pomoci své matce. A tak bychom mohli pokračovat ve výčtu každodenních povinností ženy dále a dále, až by z toho byl popsaný list papíru.

Ženám pak zbývá minimální množství času, který musí pracně vyšetřit pro své vlastní zájmy, relaxaci a udržení zdravého, životního stylu. Nemůžeme se pak divit, že pod tím vším žena často klesne na dno svých sil. Psychická vyčerpanost, nedostatek energie a častá únava jsou první varovné příznaky přepracování. Přetažený organismus volá o pomoc.

Z takového bludného kruhu je potřeba zavčas vystoupit. Je potřeba trochu polevit a do celodenního shonu zapojit i svou rodinu. Pomoci může nejen manžel, ale i děti mohou pomáhat s lehčími domácími pracemi , a tak se zároveň zabavit. Jestliže máte jen trochu finanční možnosti zkuste najmout své staré matce pečovatelku, určitě Vám to odlehčí. Někdy investice, která se ze začátku zdá zbytečná nebo příliš vysoká se v přepočtu na ušetření čas, nervy a zdraví může opravdu vyplatit.

Žena má právo věnovat se svým koníčkům, pečovat o svůj vzhled, relaxovat. Být zkrátka spokojená. Neplatí, že manželstvím začínají jen povinnosti. Manželství, mateřství i starost o děti může být krásné. Důležitý je přístup všech členů rodiny k společnému soužití.

Když budete za své děti vše dělat a nebudete je vést k práci a dodržování určitého „domácího“ režimu nemůžete se pak divit, že všechno zůstane i později jen na Vás. Tyto hodnoty a povinnosti si děti musí osvojit již v útlém dětství. Časté hovory s manželem o tom, co Vás baví, co by jste chtěla dělat, ale také jaké máte obavy nebo starosti by měly vést k oboustrannému porozumění partnerské dvojice. Jeden by měl vyjít vstříc druhému, aby ani jeden člen dvojice nepociťoval, že musí vše obětovat.

Když chcete jít cvičit do fitka, ať manžel dvě hodinky pohlídá děti. Vy je zase budete hlídat v sobotu, kdy půjde na motoristické závody. Chcete si večer plést svetr? Uvařte studenou večeři, nemusí být přeci vždycky teplá, a máte ušetřený čas. Zbývá na Vás příliš často venčení Vašeho pejsáčka? Naučte své děti, že když si chtějí s pejskem hrát, musí se o něj také umět postarat. Dejte jim vědět, že pes je živý a potřebuje jíst, spát a chodit ven, stejně jako lidé.

V práci svůj čas bohužel nevyšetříte, ledaže by jste byla na „volné noze“, pak za předpokladu, že Vám jdou kšefty můžete být pánem nad svým časem. Mnohem jednoduší je ušetřit čas v rámci svého po-pracovního času.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 12 /01/ 2003.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Anastasia D.
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz