Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Posilovna » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Amber Hudson
Nové články dále
Co jíst i pít před a co po výkonu. Díl II.
Co jíst i pít před a co po výkonu. Díl II.
Informace
Napiš nám
Nebojte se činek, jsou dobrým pomocníkem při cvičení!

Ženy se mylně domnívají, že činky patří do rukou pouze mužům. V posilovně se tedy k činkám neženou a raději se věnují aerobním aktivitám v podobě jízdy na rotopedu, běhu na běhacím pásu nebo cvičení na stepperu. Tyto stroje jsou sice dobré na odbourávání tuku, ale pro vytvoření celkové souměrnosti postavy je potřeba mnohem více. Tuk se musí nahradit mírnou svalovinou, jen tak bude ženské tělo působit souměrně, štíhle a sexy.

Pěkně vytvarovaná ramena jsou předností mála žen, a přitom právě pomocí činek lze přitažlivých ramen dosáhnout. Na takovou ženu v přiléhavém tričku, plavkách i tílku je radost pohledět. Cílem cvičení s činkami není u žen nabrat nadmíru svalové hmoty. Ženy se nejvíce obávají, aby nezmohutněly a nezmužněly, ale tak jednoduché to není. Příroda neobdařila ženy schopností nabírat svalovou hmotu rychle a v tak velkém rozsahu jak je tomu u mužů. Nedostatek mužského hormonu testosteronu zabraňuje ženám v dosažení nadmíru vyvinuté svalové hmoty. Obrázky žen s obrovskými svaly, které můžete v některých kulturistických časopisech zahlédnout, často odradí od pokusů začít si něco s činkami, a bohužel někdy i od rozhodnutí navštívit posilovnu, protože ženy mají cvičení v posilovně spojeno právě s kulturistikou a velkými objemy svalů, které k tomuto odvětví sportu víceméně patří. K nabrání nepřiměřené svalové hmoty u žen je třeba speciálních doplňků a cvičení s velkými zátěžemi.

Naopak cvičení s lehčími typy činek nám přichystá odměnu v podobě pěkně tvarovaných ramen a paží. Důležité je provádět více opakování s malými zátěžemi. Lze říci, že ženy používají nejvíce činky o váze 0,5kg až 8kg. Rozhodujícím faktorem jsou zkušenosti a doba, jak dlouho se posilování s činkami cvičící věnuje. Začátečníci používají závaží menší. Čím déle žena cvičí, tím si může dovolit používat vyšší váhy s vyšším objemem opakování. Nemá cenu po několika měsících cvičení, cvičit se stále stejnou zátěží, protože by jsme nedocílili žádného výsledku. Tělo si po určité době na zátěž zvykne, zaklimatizuje se. Při žádné změně pak nereaguje cíleným efektem, který očekáváme. Nedochází k navýšení výkonnosti, proto je dobré při posilování zátěž obměňovat.

U posilování s činkami stačí cvičit dvakrát týdně. Nejdůležitější je provádět cviky správně a v celém rozsahu prováděného pohybu. V tomto Vám nejlépe poradí trenér, nebo odborně školený personál fitness centra. A jak poznat, kdy je čas zvýšit zátěž při cvičení? Všeobecně platí, že ve chvíli, kdy Vám bude připadat, že tělo stagnuje. Dobrým testem je také provádět takový počet opakování, až zjistíte, že více jich už nezvládnete. Nesmíte však ani o jedno méně. Zvládnete-li tedy například s 3kg činkami u jednotlivých cviků 20 opakování, můžete přejít na činky o 1 kg těžší, s tím, že odcvičíte pouze poloviční množství opakování. Za čas, kdy si tělo na zvýšenou zátěž zvykne a vy zvládnete opět dvacet opakování bez přestávky, můžete přejít na další navýšení. Záleží jen na vašem rozhodnutí, jakou si stanovíte hranici počtu opakování, která pro Vás bude směrodatným bodem.

Pěkně vytvarovat ramena a svaly na rukou můžete nejen pomocí činek, ale také pomocí posilovacích strojů, které jistě naleznete v každé standardně vybavené posilovně. Ženy by se opravdu neměly bránit cvičení s činkami, mohou pomocí nich dobře procvičit jednotlivé svaly a provádění jednotlivých cviků správným způsobem je pomocí činek jednodušší než za pomocí strojů.

Radíme Vám při návštěvě posilovny, rozhodně přihlédnout při jejím hodnocení k nabídce činek, které můžete ve fitku použít. Ty posilovny, které jsou více zaměřeny na ženy, určitě nabídnou činky ve vícero váhových variantách. Od těch nejlehčích po nejtěžší. Do takové posilovny je radost chodit.

Ať už se rozhodnete vylepšit si ramena a horní část těla pomocí činek nebo pomocí strojů, přejeme Vám při cvičení hodně úspěchů a zábavy.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 09 /07/ 2003.
Hodnocení výrobku
 Podobné
Nalezeno 11 (z 1 článků) Stránek výsledku:  1 
    Označení+ 
 Nebojte se činek, jsou dobrým pomocníkem při cvičení!   Nebojte se činek, jsou dobrým pomocníkem při cvičení! 
Nalezeno 11 (z 1 článků) Stránek výsledku:  1 
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Cindy Elsliger
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz