Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dawn Butterfield
Nové články dále
Kuře, hlavně chutně - díl IV
Kuře, hlavně chutně - díl IV
Informace
Napiš nám
KOLIK JÍST, aby jsme byli čilí...

Velikost porcí, které si připravujeme během dne k jídlu by měla být záležitostí zcela individuální. Musíme brát v potaz nejen věk, ale také pohlaví konzumenta. Jiné potřeby jídla mají ženy, jiné děti a zcela odlišné také muži. Každé tělo má své specifické požadavky na výživu.

Ženy si tuto potřebu někdy neuvědomují a jednají tak proti přírodě. Buď konzumují příliš mnoho potravin nebo naopak moc málo. Okrádají tak své tělo o důležité živiny nebo plýtvají přemírou energie.

Tělo reaguje právě tím způsobem, ke kterému mu dáme důvod. Při nedostatku strádá, snaží se i z toho nejmenšího, přiděleného jídla vzít veškeré živiny, protože pud sebezáchovy je velmi silný. Zejména pak u žen, které byly fyziologicky od přírody uzpůsobeny k většímu přibírání v určitých partiích jako jsou stehna a břicho. Je to z důvodů udržení si určitého procenta tukové tkáně za účelem přežití v období hladu a strádání.

U ženy se předpokládá, že porodí dítě a je důležité, aby měla dostatek energie na kojení a další věci s tím spojené. To je jeden z hlavních důvodů, proč se některým ženám nedaří a nedaří zhubnout. Příroda je v tomto směru velmi neústupná.

Člověk je tvor všežravec, proto by měl konzumovat od všeho trochu. Každý sám pozná, jak veliká porce mu vyhovuje. Důležité z hlediska výživového je snídaně a oběd. Když chcete své tělo trošičku ošulit stačí mu ubrat u večeře. Tělo si více ukládá přijatou energii z večerních hodin. Pak už jdeme většinou spát a tělo nemůže přijatou energii aktivně spálit. Snadněji ji tedy ukládá.

Jak praví známé přísloví: snídani sněz sám, oběd dej příteli a večeři nepříteli. Večer je tedy dobré konzumovat pouze lehkou večeři ve formě zeleninového salátu.

Nezapomínejte, ale na jednu věc. Tělo pro správnou funkci potřebuje dostatek energie. Nikdy se nesnažte ve snaze rychle zhubnout, snižovat energii na minimum. Tělo Vám to vrátí i s úroky. Možná něco málo přeci jen zhubnete, ale věřte, že ne nadlouho- jo-jo efekt je téměř 100%.

Raději jezte pravidelně, ale v menších porcích. Nemusíte k svačině sníst hned čtyři rohlíky se sýrem - úplně stačí dva.

Poznávejte své tělo. Respektujte jeho požadavky a ono se Vám odmění zdravou a pěknou postavou. Nebojte se, když budete jíst neznamená to ještě, že budete tloustnout.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Anastasia D.
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz