Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dawn Butterfield
Nové články dále
Nemusím s ním spát, ale chci…
Nemusím s ním spát, ale chci…
Informace
Napiš nám
Meditace a příprava na těhotenství.

Možná mnoho lidí zarazí spojitost meditace a přípravy na těhotenství. Ač se to nezdá v mnohém to spolu opravdu souvisí. Každá žena bez rozdílu rasy a národnosti si určitě přeje, aby se její dítě narodilo zdravé. To může každá budoucí maminka sama do určité míry ovlivnit, a to nejen v době těhotenství, kdy dítě nosí ve svém bříšku, ale také v období před ním.

Dnes je mnoho párů, které s pečlivostí plánují , kdy se rozhodnut pořídit si dítě. Může to být z důvodů sociálních, ekonomických, kariérových nebo studijních. Ať je důvod jakýkoliv měl by se brát v úvahu původní záměr, a to přivést dítě na svět zdravé. Snažit se předejít případným alergiím, těmi dnes trpí v některé z mnoha forem, každý druhý občan. Mnohé je dáno genetickými dispozicemi rodičů, ale vše je možno do určité míry ovlivnit . Záleží na tom, jak budoucí maminka žije již v období před plánovaným těhotenstvím.

Velkou roli hraje psychické rozpoložení, životospráva, podmínky ve kterých se žena pohybuje, ale také lidé se kterými se stýká a kteří jí ovlivňují.

Žena, která je stále ve stresu a nutí své tělo, být v postřehu, signalizuje tento poplach také ještě nenarozenému děťátku. Tělo si své návyky rádo ponechává a zbavení se těchto špatných emocí je velmi zdlouhavá léčba našeho podvědomí, které vysílá nám neviditelné signály, jež se mění v emoce. V podobě rozčílení, nervozity nebo slovní agrese.

Žena by tedy měla především žít takovým způsobem , aby se těmto negativním jevům vyhnula. Více se radovat, smát se nebo se těšit na určité záležitosti /návštěva kina, divadla, četba knihy to vše by mělo napomoci dobré psychické pohodě. Cvičení v době před těhotenstvím, jako určitý rituál, jež se stal součástí života je také velmi důležitým faktorem, který může kladně ovlivňovat naše emoce. Své kladné emoce bychom měli přenášet v období těhotenství na život uvnitř nás, ale pozitivně naladěni bychom měli být již v době před těhotenstvím, abychom nepodléhali zlosti a agresi, která by se mohla neblaze projevit na budoucím vývoji našeho potomka a jeho začlenění do společnosti.

Mezi meditační techniky, které ovlivňují emoce nepatří pouze všemi vychvalovaná joga a další cvičení východního stylu. Stačí i obyčejné procvičení jednotlivých svalových skupin. Příjemná hudba, četba pěkné knihy nebo návštěva kulturních akcí.

U mladých lidí je ve velké oblibě hudba typu house a techno. Takové ty burácivé, silně řvoucí tony. To není vhodná hudba pro budoucí maminky. Silně agresivní hudba dokáže dost silně rozbouřit organismus, rozklepat jednotlivé orgány a narušit obranyschopnost těla. U slabých jedinců, může vyvolat dokonce deprese, nebo různé formy agrese. Ať již slovní, v horším případě i fyzické.

Zkusme poslouchat hudbu uklidňující. Nemusí to být zrovna klasická, vážná hudba. Každý nesnese Beethowena nebo Mozarta. Stačí i obyčejné písničky, české populární hudby. Měla by to být především hudba, která uklidní a pozitivně naladí. Takovou hudbu jež posloucháme před plánovaným těhotenstvím bychom měli také vyhledávat během něho.

Dítě si na hudbu zvykne a stane se pro něj uklidňujícím známým impulsem, který na něj bude mít stejný vliv i po jeho narození. Dítě v těle matky vnímá nejen chování jejího vlastního těla emoce, ale od určitého období i vše co se děje venku a bezprostředně se matky dotýká.

Životospráva, tedy způsob, jakým se žena stravuje je důležitým faktorem zdravého vývoje dítěte. Všechny potřebné vitamíny a prvky, které žena zkonzumuje v potravě také dodává zároveň do „těla ještě nenarozeného dítěte“. Žena, která má ve svém stravování naprosté jasno, může zodpovědně nosit v bříšku své dítě. Jste-li vegetariánka a dodáváte svému tělu všechny potřebné látky není potřeba obav, zda tento styl života v těhotenství měnit.

Určitě by měla převládat strava bohatá na vitamíny jako je ovoce a čerstvá zelenina. Dále pak obilniny, jogurty a další mléčné výrobky, které dodají tělu potřebný vápník, nelze zapomenout ani na ryby a libové maso. Bílkoviny jsou důležitou stavební jednotkou lidského organismu.

Nebojte se. Uvidíte, že tělo si v tomto období řekne určitě samo, co potřebuje. Když bude mít potřebu čokolády, Vaše chutě Vám to dají náležitě najevo stejně tak jako v případě šťavnatého pomeranče.

Takže s klidnou hlavou a harmonií v duši k narození Vašeho potomka.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bethany Carter Howlett
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz