Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Sport venku » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Cindy Elsliger
Nové články dále
Španělská Costa Brava.
Španělská Costa Brava.
Informace
Napiš nám
Máte raději běžky, nebo řádíte na sjezdovkách ?

Jistě mi dáte zapravdu, že lyže mají něco do sebe, tedy pokud si zrovna nezlomíte nohu. Letošní zima vypadá, že sněhu jen tak neubude a tak pokud jste se ještě nepodívali na horské svahy, jistě tak učiňte, ještě je čas.. Pokud si chcete protáhnout tělo a zapracovat na vaší tělesné schránce, jsou běžky tím pravým pro vás..

Nemusíte se ani moc obávat, pokud jste na nich nikdy nebrázdily kopce. Nebojte se jich, jen je potřeba si nejprve vyjet někde po rovince, zkusit se projet ve stopě, naučit se přešlapovat pokud chcete zatočit. Není od věci potrápit se na nějaké cestě a naučit se na běžkách bruslit, hodí se Vám to při jízdě po rovině i z mírného kopce. Pokud již ovládáte tuto techniku, jistě jste i na rovině potřebovali zastavit.. Většinou se na běžkách zastavuje stylem sice podivným, leč účinným – lyže zaujímají polohu pluhu, tedy špičky lyží u sebe ( nechte si tam mezeru, ať si neodřete lyže i nos..) a konce metr i více od sebe ( to podle toho jak rychle chcete zastavit a jak dlouhé máte nohy ). Jen je třeba si pamatovat, že se brzdí vnitřní hranou lyží ( stejná hrana se používá i při bruslící technice lyžování ).

Běžky mají výhodu v tom, že se nepohybujete na stejném úseku svahu u nás totiž nejsou deseti i více kilometrové sjezdovky. Skutečně můžete potrápit nejen své tělo, ale třeba i manželovo, nebo svého přítele, i když není na škodu vyjet si jen tak s kamarádkou. Rozhodně ve svých začátcích nejezděte sama a pamatujte, že pokud vlastníte mobil, berte si ho sebou. Stejně jako trochu peněz i jídla. Ono venku na čerstvém mrazivém povětří opravdu vyhládne.

A jak je to s nutností mazání lyží vosky? Dnešní moderní běžky již tuto nutnost nemají a pokud zrovna nemáte dřevěnou skluznici, tak i na starších lyžích se bez vosků obejdete, jen se hůře poběží do kopce ve stopě, asi je budete muset vylézat stylem stromečku ( opak pluhu ) špičky od sebe a konce lyží u sebe. Hlavně nezapomínejte se neustále „ jistit „ hůlkami.

A další nutností pro začátky je smát se vlastním chybám, protože alespoň první dny párkrát do sněhu spadnete, ale to přece nevadí. Jistě je lepší spadnout na zadek na začátku kopce, než čekat jak hluboko se zavrtáte dole.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Jiří Semenec
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Danielle Bird
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz