Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Brenda Kelly
Nové články dále
Menstruační potřeby věc veřejně diskutovaná.
Menstruační potřeby věc veřejně diskutovaná.
Informace
Napiš nám
Jak snídat co nejlépe.

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, proto by jsme jí neměli záměrně vynechávat. Nastartovat organismus a nabít ho novou energií, o to bychom se neměli ochuzovat. Mnoho lidí vynechává snídani, a tak organismus hladoví. Ženy se mylně domnívají, že když nebudou snídat shodí nějaké ty přebytečné kilogramy snadněji. To je ale pouze předsudek z dřívějších dob.

Tělo, které je ochuzováno o energii již v ranních hodinách spustí automatický, poplašný signál, který oznamuje, že tělo bude hladovět. Nastává tak obranná reakce organismu ve formě ukládání tuků - tvorba zásoby na horší časy. Jako naschvál vám tělo nepustí ze svého krevního objemu ani gram tuku. Takže Vaše snaha zhubnout zůstane bez odezvy. Věnujte své snídani alespoň čtvrt hodiny. Taková doba Vám čas neušetří, i když spěcháte do práce. Existují totiž varianty snídaně, kterou můžete" zbaštit i při hektickém pracovním tempu.

Snídaně by měla být ryze sacharidová. Vhodnou variantou je miska musli s mlékem nebo jogurtem, případně ovoce. Kdo zrovna musli nerad, ten může sníst celozrnný nebo tmavý rohlík s marmeládou nebo s nízkotučným sýrem.

Ranní jídlo Vám dodá dostatek energie na celé dopoledne. Bude Vám pak stačit pouze lehčí obídek - méně vydatný, takže se nemusíte bát, že díky snídani sníte za den více kalorii než je žádoucí. Je tomu právě naopak. Důležité je však volit snídani lehce stravitelnou, ze které může tělo rychle přijmout obsaženou energii, ale není tučná, aby nezpůsobila ukládání tuků. Zcela nevhodné je konzumace tzv. snídaně na vidličku, popřípadě angl. snídani, často oblíbené u cizinců, nejen v hotelích během dovolené. Jako jsou smažená vajíčka se slaninou, nebo tučné salámy.

Tělo není uzpůsobeno po ranním probuzení na tak složitá jídla, aby je dokázalo využít efektivním způsobem. Zatěžujete pak pouze svůj zažívací trakt, který má veliký problém se zpracováním a následným trávením takové potravy.

Pokud chcete bojovat proti svým "špíčkům" oberte své tělo raději o večerní konzumaci jídla. K večeři postačí, pouze malé množství potravy, protože velké množství by na noc zatěžovalo žaludek. Není možno ho již spálit jako je tomu u snídaně, protože tam den právě začíná a ještě mnoho a mnoho věcí musíte udělat. Čímž se spálí spousty a spousty přijatých kalorií. Ale večer se můžou tak akorát hezky uložit k vašim tukovým polštářkům..

A tip na ranní probuzení? Vypijte ihned po probuzení sklenici čerstvé vody nebo čaje, uvedete tím svůj organismus do chodu a připravíte ho na konzumaci tolik potřebné snídaně. Kterou si vychutnejte v klidu, i kdyby to mělo být jen deset minutek, zapomeňte na práci a ranní shon a v klidu si vychutnejte začátek nového dne.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dina Al-Sabah
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz