Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Cestování » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Kristia Knowles
Nové články dále
První odvážné krůčky za vysněnou postavou – díl I
První odvážné krůčky za vysněnou postavou – díl I
Informace
Napiš nám
Loro park na ostrově Teneriffe – atrakce nejen pro děti.

Jestliže se rozhodnete navštívit ostrov Teneriffe, nezapomeňte zajít do zdejšího Loro parku. Je to nejznámější zoologický park na ostrově. Pro mnoho turistů se stal vyhledávaným místem každý rok. Jsou zde k vidění nejrůznější druhy zvířat, obdobně jako v zoologické zahradě. Potěší Vás pohled na gorily, šimpanze, tygry, tučňáky, mořské ryby a velké množství druhů papoušků.

 

Jméno Loro park je odvozeno od slova Loro- vztahující se k papouškům. Svůj název získal Loro Park právě pro specializaci v oblasti papoušků. Zábavný park má několik zajímavostí, které jsou jediné na světě. Mezi tyto pozoruhodnosti patří akvárium se žraloky. Toto akvárium je vytvořeno jako skleněný tunel a návštěvníci mohou pod tunel procházet a pozorovat plovoucí žraloky. Několik potápěčů se musí o ubikaci žraloků pečlivě starat. Čištění akvária se provádí každý den. Plavou mezi žraloky, jakoby to byli nějací domácí mazlíčkové. Je to opravdu hrozivý pohled. Nejeden návštěvník si pomyslí: „ti ale musejí mít odvahu“.

 

Bezesporu nejhezčí expozicí Loro Parku jsou arktičtí tučňáci. Návštěvníci jsou překvapeni již ve chvíli, kdy do tzv“ pingvinária „ vchází. Musí totiž projít kolem kusů ledu, které jsou zasazeny do okolní stěn u vstupních dveří. Tučňáci zde žijí na uměle vytvořeném ostrůvku , který je pokryt uměle vytvořeným ledem a sněhem. Kolem ostrůvku je velké množství vody, které umožňuje tučňákům předvést své plavecké umění. Tučňáci mohou trávit svůj čas plaváním nebo se jen tak poflakovat na ostrůvku a krátit si dlouhou chvíli komunikací s ostatními. V jejich ubikaci je 6000 l vody. Specielní stroj musí každý den vytvořit 12.000kg čerstvého sněhu. Ten se dostává do pingvinária stropními otvory. Cílem Loro Parku bylo vytvořit tučňákům podmínky simulující jejich přirozené prostředí v domovině. Z tohoto důvodu byly ve stropní části expozice umístěny světla, která jsou programována speciálním počítačem tak , aby kopírovala osvětlení na severním pólu dle ročních období. Takovýchto světel je zde umístěno na 2000 ks. Je to opravdu unikátní podívaná, kterou by se žádný návštěvník Loro parku neměl nechat ujít. Lidé zde mohou sledovat chování tučňáků v jejich  přirozeném prostředí….

 

Vedle expozice s tučňáky nabízí Loro park také podívanou , v podobě vystoupení cvičených delfínů, lachtanů a papoušků. To je zábava , kterou uvítají nejen děti, ale také dospělí. Podobné zábavné parky s touto tématikou se nacházejí také v Itálii, ve Španělsku a na Floridě.

 

Další raritou , kterou se může Loro park pochlubit je výběh s bílými tygry. Jejich výběh vypadá jako džungle. Nabízí tak vhodné prostředí pro ubytování těchto zvířat. Jedinou nevýhodou je, že návštěvník nemá zaručenou, že zvíře vždy uvidí. Existuje , zde mnoho schovávaček, kam se zvíře může před vámi skrýt. Stejně tomu je i u šimpanzů. Je sice pravdou , že tygr není jehlou v kupce seně, přesto musíte mít dostatek trpělivosti, aby jste se sním mohli setkat. Zvířata jsou zde na prvním místě, a tak to má být.

 

Cílem Loro parku bylo vytvořit takové prostředí, které by neodtrhlo zvířata od jejich přirozeného života ve volné přírodě. A to se jim opravdu podařilo.

 

Loro park spolupracuje s asociací UNESCO a dalšími podobnými organizacemi.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 20 /06/ 2004.
Hodnocení výrobku
 Podobné
Nalezeno 16 (z 6 článků) Stránek výsledku:  1 
    Označení+ 
 Icod de Los Vinos- město motýlů.   Icod de Los Vinos- město motýlů. 
 Jak zvolit ten nejlepší hotel pro svou dovolenou.   Jak zvolit ten nejlepší hotel pro svou dovolenou. 
 Loro park na ostrově Teneriffe – atrakce nejen pro děti.   Loro park na ostrově Teneriffe – atrakce nejen pro děti. 
 Setkání se zajímavými lidmi – z kanárských ostrovů.   Setkání se zajímavými lidmi – z kanárských ostrovů. 
 TENERIFFE – ostrov věčného jara, flory a radosti.   TENERIFFE – ostrov věčného jara, flory a radosti. 
 TENERIFFE, díl II   TENERIFFE, díl II 
Nalezeno 16 (z 6 článků) Stránek výsledku:  1 
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Brenda Kelly
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz