Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Bethany Carter Howlett
Nové články dále
Obezita..
Obezita..
Informace
Napiš nám
Proč milujeme čokoládu ?

Proč ženy milují tolik čokoládu? Čokoholik je pojem označující člověka závislého na této potravině. Oblibu v čokoládě nelze označit za nemoc, ale závislost na ní si můžete velmi dobře vypěstovat.

 

V dřívější době byla čokoláda považována za nápoj lásky, sloužící jako afrodisiakum podporující libido k milostným hrátkách. Čokoláda se objevila poprvé ve své tekuté podobě. Až později se začala vyrábět ve formě tabulek nebo čokoládových bonbonů. Jako afrodisiakum ji s oblibou používali staří  Řekové. Sám císař vypil denně několik šálků.

 

Čokoláda je velmi energetická, výživná potravina. Obsahuje hodně tuku i cukru. Její zařazení do jídelníčku ve větším množství, způsobuje ukládání tuku v těle s následným vznikem nevzhledných, tukových polštářků. Čokoládou si můžete přivodit tloušťku.

 

Čokoláda upoutá nejen svou charakteristickou chutí, kdy se rozplývá přímo na jazyku, ale také svou charakteristickou vůní. Složky, které  způsobují „čokoládovost“ mohou být i prospěšné. Chuť čokolády uklidňuje a kupodivu, také čokoláda zabraňuje vzniku zubního kazu. To ovšem neznamená, že bychom jí měli konzumovat ve velkém množství nebo ji používat místo čištění zubů.

 

Názor, že čokoláda způsobuje v pubertě vyšší výskyt akné je dnes překonána a neopodstatněná. Větší vliv na tomto jevu má samo období dospívání a rozkolísanost hormonů v těle.

 

Průmysl na výrobu čokoládových výrobků je zlatým dolem. Čokoláda je velmi žádaná ve všech vyspělých zemích. Výrobci se proto  rozhodli na hvězdné slávě čokolády co nejvíce vytěžit. Vyrábí se čokoládové bonbony všech možných tvarů, s nejrůznějšími náplněmi, čokoládové sušenky, čokoládové tyčinky, čokoládové figurky rozmanitých tvarů, a takto by se dalo jmenovat dále a dále. Čokoláda si bezesporu našla své místo mezi spotřebiteli.

 

Z hlediska zdraví, nelze jednoznačně říci, že by byla čokoláda škodlivá. V malém množství , pokud se nejí pravidelně může být příjemným zpestřením. Je potřeba dát pozor na kalorický příjem. Čokoláda je totiž vysoce kalorická, konzumace jednoho balení čokolády by pokryla kalorický příjem na celý den. Proto se doporučuje jako potravina pro extremně vysilující činnosti na zpětné dobití energie.

 

Pokud se bojíte zhřešit, aby jste neohrozili svou štíhlou linií, zkuste lehčí typy výrobků, které čokoládu obsahují, jako je čokoládový pudink nebo čokoládový dezert vitalinea.

 

A proč vyhledávají čokoládu nejčastěji ženy. Právě pro její uklidňující účinky. Ženy se hůře než muži vyrovnávají s životními problémy. Své problémy tedy řeší za pomoci čokolády. Tato obliba nesmí přerůst ke každodenní konzumaci, jinak vzniká zvýšené riziko vzniku cukrovky a nadváhy.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 03 /02/ 2004.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Anastasia D.
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz