Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » O sportu i cvičení » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Anastasia D.
Nové články dále
Chutě a třese se celá lednička.
Chutě a třese se celá lednička.
Informace
Napiš nám
V kterou denní dobu je nejlepší cvičit?

Nelze s určitostí doporučit ve kterou denní dobu je cvičení nejefektivnější. Záleží totiž na každém jedinci, která denní doba mu vyhovuje a stala se mu nejosvědčenější. Většina žen musí totiž přizpůsobit svůj cvičební harmonogram svému obvyklému životnímu shonu. Pracující žena svému zaměstnání a rodině, studující dívka škole. Fitness centra již vycházejí vstříc široké klientele svých návštěvníků a jejich pracovní doba je opravdu nárokům klientů přizpůsobena.

Nejméně lidí, chodí cvičit v ranních, nebo dopoledních hodinách. Je totiž velmi málo žen, které by měly dopoledne volno opomeneme-li ženy na mateřské dovolené a ženy pracující na dvou směnný provoz, popřípadě žen v domácnosti. Nejvíce návštěvníků posiloven se soustřeďuje v pozdních odpoledních a večerních hodinách, zhruba tak od té třetí hodiny odpolední do deváté hodiny večerní.

To je samozřejmě dosti znatelné, takže musíme s tímto faktem počítat. Přijdete-li v tuto dobu do posilovny cvičit, může se slabším povahám stát, že budou více či méně znechuceni z množství cvičících lidí. Ale určitě se neotáčejte, ani neodcházejte domů. Základní chyba, nejen žen spočívá v tom, že si myslí, že musí do detailu dodržet svůj cvičební program.

V momentě, kdy stroj jež má přijít v harmonogramu na řadu je obsazen, znuděně čekají a v duchu proklínají, že je v posilovně tak narváno. To je ale základní chyba, protože, když cvičení na delší dobu přerušíme a to může být už od pěti minut přestávky, uvedeme své tělo do stavu, kdy se chová jako bychom začínali právě cvičit a nebyli ve fitku už půl hodinky předtím. Svaly vychladnout, tepová frekvence poklesne a člověk musí začít nanovo přivykat své tělo stanovené zátěži. Nejen že se tak ženy ochuzují o drahocenný čas, ale zároveň způsobují, že se cvičení stává méně efektivní.

To může být také jeden z klíčových důvodů, proč se některým ženám nedaří zhubnout, i když ve fitku stráví dvě hodiny třikrát týdně, prostě neumí ten široký časový úsek náležitě využít.

Všeobecně platí názor, že nejlépe člověk spaluje tuk, když cvičí ráno, nalačno ihned po probuzení. Tělo, jež není ještě zásobeno sacharidy, rychleji ty uložené spotřebuje, a tak se dříve pustí do našich tukových zásob. To je znatelné při ranní aerobní zátěži, jízda na kole, rotopedu, běh. Takový způsob cvičení si můžeme dovolit ve dnech dovolené nebo o víkendu, kdy nemusíme spěchat do práce.

Jsou ale lidé, kterým prostě cvičení nalačno z různých důvodů nevyhovuje. Pociťují dostatek energie a chuti do cvičení, až v odpoledních nebo večerních hodinách. Tomu si také každý musí přizpůsobit svůj způsob stravování a dalších činností. Všeobecně však platí, že bychom neměli cvičit alespoň 2-3 hodiny před tím, než se rozhodneme ulehnout na lože. Rozproudění krve a zvýšená aktivita mozku způsobená sportovní zátěží by jinak narušovala kvalitu spánku.Tělo by nemohlo čerpat síly do nového dne, ani co nejefektivněji odpočívat. Tedy pokud se nejedná o večerní sex, ten se nevylučuje.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bethany Carter Howlett
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz