Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » O sportu i cvičení » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Cindy Elsliger
Nové články dále
Jste PANA no a co?
Jste PANA no a co?
Informace
Napiš nám
Lze mít krásné, pružné tělo pokud jste necvičila?

Myslíte si, že cvičení už pro Vás nemá žádný význam? Ta nejvhodnější léta už máte za sebou a břicha jako pneumatiky se už nemůžete zbavit? Nikdy jste necvičili, zdravé stravování je pro vás dosud nepochopeným pojmem a s faktem, že vyvalit se v létě na koupališti plném lidí je pro vás tabu, prostě jste smířeni se svým tělem?

Pokud Vaše odpověď, alespoň na jednu z otázek zní ano, je tento článek jako dělaný právě pro vás!

Představte si sebe samotnou jako štíhlou ženu plnou elánu a překypující zdravím. Protože je pravda, že jak se o své tělo staráme, což platí mimochodem i o naší duši, tak se také cítíme. Na změnu není v jakémkoliv věku pozdě. Tedy pokud tento článek nečte ze záhrobí, pak vám asi nic nepomůže.. Pokud Vám zdravotní komplikace nebrání v pohybu jste jednou z těch šťastných žen, které se mohou rozhodnout změnit svůj život k lepšímu.

Budete svým rozhodnutím investovat daleko do budoucna. Přinejmenším máte při zdravém stravovacím režimu a aktivním přiměřeném pohybu šanci být ještě v sedmdesáti babča čiperka, pokud Vám vůbec někdo ten věk bude hádat.

Nevadí, že je Vám cvičení i zdravé stravování cizí, musíte jen zvolit jiný způsob začlenění se mezi cvičící společnost než osoby, které sport a „lehká“ zdravá životospráva provázela celý život už od dětství nebo období adolescence. Je pravda, že čím je člověk starší je pro něj naučení se jakékoliv věci těžší a těžší. Ale proces stárnutí prostě zastavit nelze, ale pozor, lze ho zpomalit. Záleží na každé ženě jestli tomu dopomůže svým postojem k životnímu stylu.

Takže odhoďte všechny pochybnosti, cigarety jednou provždy zavrhněte a vzhůru do boje za krásou. V mozku si navoďte představu své osoby jako štíhlé a velice atraktivní, no jen počkejte až to vše opravdu dokážete, jak bude koukat Váš manžel, či přítel a co teprve sousedky a známé, ty určitě závistí prasknou a budou se Vás dotazovat na tu „zázračnou dietu“. Ale vy budete přeci nad věcí, takže můžete říci něco o třech kouzelných pilulkách, tučném jídlu, málo pohybu a životu bez sexu v celibátu, prostě říci můžete cokoli, vaše tělo toho bude důkazem. Ale pokud ty okolo sebe máte trochu rádi, řekněte jim pravdu, není to nic než to, že každý gram jste si poctivě vydřela sportem.

Připravte se na skutečnost, že ze začátku to půjde velmi pomalu a ztěžka. Tělo, které nikdy nebylo zvyklé na nějakou větší námahu se bude vzpírat a snažit se Vás od Vašeho záměru odradit. Může to jít od bolesti svalů k počátečnímu přibírání váhy, tělo je dosti složité a každé reaguje jinak, musíte se naučit jej poslouchat. Ale nedejte se, protože je to opravdu jen dočasné. Tělo potřebuje nějaký ten čas, aby si na pravidelný sportovní a taktéž stravovací režim zvyklo.

Nutno si uvědomit, že napravování špatného stravovacího režimu i neaktivního nic nedělání nelze udělat ze dne na den. Může Vám být i nevolno, bolet Vás svaly a můžete si připadat jako zmlácená. Jenže to je úplně normální reakce těla, které není na nic co vy mu, i když s dobrou vůlí naordinujete zvyklé. Je to úplně přirozená věc- svaly, které nikdy nebyly zatěžovány musí nějakou dobu bolet, než si zvyknou a Vy získáte alespoň částečně kondičku, nebo začnete hubnout. A nevolnost se zase hlásí z důvodu pročišťování těla. Kdo se stravoval jen formou knedlíků, gulášů, vepřového masa a tlustého ovaru se nemůže divit, že se tělo nedokáže spokojit s těstovinami, nízkotučným sýrem nebo zeleninou.

Nezapomeňte, ale že je důležité všechny změny provádět pozvolna. Nemůžete do zdravého stravování a cvičení skočit rovnýma nohama. Tak by jste si mohli přivodit i větší zdravotní komplikace. Musíte postupně odbourávat ty tučné a tělu škodlivé potraviny a nahrazovat je těmi zdravými. Stejně je to i se sportovní aktivitou. Nemůžete ze dne na den vběhnout do fitka a strávit zde vyčerpávajícím cvičením tři hodiny nebo jet na kole čtyřicet kilometrů.

Možná by jste to i zvládla, ale ten výsledek.. Škoda mluvit rozhodně by jste si přivodila větší tělesnou újmu, než aby jste své tělesné schránce přilepšila.

Pamatujte tedy přísloví dvakrát měř a jednou řež, protože to platí za některých situacích téměř dvojnásob. Takže odvahu, vše se v dobré obrátí!

Současné hodnocení: 1
Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dawn Butterfield
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz