Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Kristia Knowles
Nové články dále
Jídlo je základ - ale záleží co jíte..
Jídlo je základ - ale záleží co jíte..
Informace
Napiš nám
Krásná neznamená být hubená!

Každá žena se chce cítit sexy a vypadat nejlépe jako Claudia Schiffer nebo jiná světoznámá modelka. Smutné je to, že první představa o kráse, která nám padne na mysl je představa hubenosti. Pokud jsem hubená, jsem prostě krásná, sexy a rovněž přitažlivá pro opačné pohlaví. Ženy tak v honbě za domnělou krásou podstupují drastické diety, hladovky a očistné kůry. Většinou se nejedná o racionální stravovány, ale nepřiměřené omezování stravy. Ženy se tak ochuzují nejen o zdroj hodnotné energie, ale také o řadu důležitých prvků. Chybí pak v potravě nejen vitamíny, stopové prvky, ale také dostatek vápníků, který je zejména pro ženy důležitý při stavbě kostní chrupavky.

O důsledcích drastických diet určitě ani hovořit nemusím. Vypadávání vlasů, špatná kvalita pokožky, řídnutí kostí, nedostatek energie a s ní spojená i častá únava o psychických faktorech ovlivňující psychiku takové ženy ani nemluvě.

Krása ženy nespočívá ve vyhublosti typu twiggy, ale také v kráse vnitřní a souladu těla s duší. To hraje tu nejpodstatnější roli. Muži nechtějí vedle sebe partnerky, které trpí depresemi a stále hlídají svou váhu ve snaze, aby ručička nešla nahoru. Usměvavá partnerka třebas i s plnějšími boky je to pravé ořechové. Muži chtějí cítit jistotu, že ze ženy vyzařuje podpora. Chtějí se pobavit o svých problémech v zaměstnání, ochutnat dobrou večeři ve dvou, strávit večery pěkným milováním.

Ženy se snaží být za každou cenu dokonalé. Ono, to ale ve skutečnosti není možné. Nelze se stravovat racionálně na 100%, nelze vždy dodržovat předem zadaný plán.

To, ale neznamená, že nelze žít zdravě. Ba naopak! Žena, která se stravuje dle zásad zdravého stravování, sem tam si dá i něco nezdravého a aktivně se věnuje pohybu se bude cítit nejen šťastná, ale také bude vyzařovat svou dobrou náladu směrem ke svému okolí. Snažte se žít svůj život co nejpestřejším způsobem. Věnujte se různorodým činnostem. Sportujte, choďte do kina, divadla, vyrazte do přírody. Stravujte se také co nejrozmanitěji. Snažte se jíst zdravé potraviny, které vašemu tělu budou přínosem. Neznamená to však vyškrtnout ze seznamu potravin většinu, kdy Vám zbude tak rýže, ovoce a zelenina. Tělo nesmí strádat.

Vaším cílem by mělo být ne zmenšovat povolené potraviny ve snaze oddělit ty špatné od těch dobrých, ale rozšiřovat potraviny o nové, stejně jako rozšiřovat různé úpravy jídel. Můžete v klidu omezit smažení a pečení, zbývá přeci ještě dušení, grilování, vaření v páře. Je spousta zdravých variant, jen si je uvědomit a vyzkoušet.

Nemusíte se vůbec ochuzovat o chuťovou podstatu jídla. Stravovat se racionálně neznamená nejíst nebo omezovat se. Znamená to skloubit dobré, se zdravým a užitečným zároveň.

Pokud máte faldíky a špíčky navíc. Nevěste hlavu. Ani extrém ve formě nic nedělání, ládování se jídlem typu fast foodů, nebo nesmyslné mlsání není nic dobrého.Opačnou stranou žen, které se ženou za domnělou krásou těla jsou ženy, které sice chtějí být krásné, ale jsou přesvědčené, že jim to prostě nepůjde, tedy myšleno krásné,  hubené. Již předem hází flintu do žita. O cvičení jsou přesvědčeny, že neúčinkuje nebo se na výsledek musí čekat neúměrně dlouho. Nejsou ochotny ani omezit přebytečný příjem tuků a jednoduchých cukrů v potravě.

Cílem jejich úspěchu je přehodnotit svůj život. Začít se více hýbat. Pro začátek stačí mírné procházky, aby si tělo na pohyb zvyklo, nemusíte zrovna běhat maraton. Vylepšení stravování je také půlkou cesty k úspěchu.

A to nejdůležitější vůbec. To je dobrá nálada a snaha rozdávat úsměv na všechny strany. S optimismem je úspěch předem zaručen!

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Amber Hudson
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz