Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Cestování » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Anastasia D.
Nové články dále
Když se pro muže stane žena samozřejmostí..
Když se pro muže stane žena samozřejmostí..
Informace
Napiš nám
Za krásami Orlických hor.

Nevíte kam v létě vyrazit? Nemáte peníze na zahraniční dovolenou? Nesmutněte! Přesvědčte se o pravdivosti tvrzení, že všude dobře, ale doma nejlépe. Ne, neděláme si z vás legraci, protože toto rčení nemusí nutně znamenat, že nejlépe je ve vašem uklizeném obýváku, ale může znamenat krásu české krajiny. Vždyť Čechy mají tolik krásných míst, která stojí zato navštívit.

Jedním z takových míst jsou Orlické hory. Malebná vesnička Deštná, která se zde nachází láká návštěvníky nejen v zimních měsících, ale také v letním období. Nemusí mrznout až praští, aby bylo v orlických horách božsky... A pokud se Vám při pojmu Orlické hory vybaví lyžovačka nebo sáňkování, nejste sice daleko od pravdy, ale pouze poloviční pravdy. Orlické hory mají totiž romantické kouzlo nejen v zimním období, ale také v létě. Vysokohorská turistika nebo horská cyklistika se zde dá v letních měsících velmi dobře provozovat.Místní kopce,kterých je tu více než dost jistě žádného nadšeného cyklistu nezklamou.

Určitě budete při vyjížďkách vzhůru nadávat nad nesmyslností svého počínání, sotva popadnete dech a budete mít sto chutí vyjížďku vzdát, obrátit se čelem zády a jet zpátky. Tak "hrozné" nebo spíše tak hrozně drsné jsou zdejší hory na milovníky cyklistiky. Právě zde se Vám zaplatí dřina na Vaší kondici, protože pokořit zdejší kopce je téměř nadlidský výkon. Zato až se vyšplháte z posledních sil, sotva budete dechu popadat na vrcholky a otevře se Vám malebný pohled na zdejší krajinu, nebudete své počínání již za tak nesmyslné považovat. Pohled na kterém se budou pást Vaše oči, pro Vás bude sladkou odměnou za dřinu, kterou jste při výšlapu vzhůru museli podstoupit.

Po namáhavé vyjížďce si zasloužíte také dobré občerstvení. K tomu slouží jednotlivé horské chaty, které Vás na každém konci etapy budou očekávat.Vedle piva a dalších nápojů Vám zde nabídnout i bohatý výběr pokrmů.Vesnička Deštná je častým počátečním bodem při výpravách za krásami Orlických hor. Je zde možnost různorodého ubytování v místních penzionech nebo chatkách. Domáčtější typy si mohou vybrat některý ze soukromých ubytování v rodinných domcích. Místní turistický ruch, který těch patřičných obrátek nabírá zejména v zimním období je jednou z mála obživ místních obyvatel. Podmínky v horských oblastech jsou velmi kruté a problematika pracovního uplatnění je zde více než naléhavá.Většina obyvatel se živí právě poskytováním služeb pro turisty. Další část obyvatelstva se živí zemědělstvím a zbývající procento musí za obživou dojíždět do větších měst.

A kam za ubytováním v Deštné? Pro romantičtější povahy doporučujeme penzion Kukačka nebo U Supa.Už samotné názvy mají dobrodružný nádech. Za zmínku určitě také stojí titul nejhezčí vesničky roku, kterým se Deštné může právem pyšnit. Udržuje se zde čistota a pořádek, podnikatelé se snaží zvelebovat své podniky, aby přilákali co nejvíce turistů.

Krása přírody je ale největším zlatým dolem, který láká každý rok více a více návštěvníků. Ve zdejších lesích můžete zahlédnout při troše štěstí zajíčka, srnku nebo dokonce divoké prase.Při bližším prozkoumání očím zvědavců neunikne ani různorodé zastoupení ze světa broučků a motýlů. Právem je tato oblast označována jako oblast chráněná.

Když Vám tedy bude v letních měsících ve městě nesnesitelně teplo, zabalte a vyrazte do malebné přírody orlických hor. Přivítá vás zde příjemnější, chladnější prostředí a ovane Vás ozdravný vzdoušek.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 28 /07/ 2003.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dina Al-Sabah
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz