Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Brenda Kelly
Nové články dále
JAK mlsat a přitom zůstat jako tyčky ?
JAK mlsat a přitom zůstat jako tyčky ?
Informace
Napiš nám
Kouření a sport.

Tak tyto dvě slova nejdou ani trošku dohromady. Ten, kdo sportuje, třeba jenom rekreačně by neměl v žádném případě propadnout kuřácké vášni. Kouření zdraví škodí a způsobuje rakovinu, varuje nejen ministerstvo zdravotnictví. Nezpůsobuje, ale jenom rakovinu, jako nejzávažnější nemoc, ale řadu dalších nemocí dýchacího aparátu.

Přesto řada sportovců kouří. Není výjimkou, že potkáte kluka s cigaretou v ruce, a přitom ještě před dvěmi hodinami jste ho viděli, jak dře a cedí pot v posilovně. Tabák byl tuším objeven v Americe samotným Kolumbem, a ten určitě netušil jaké zlo přivezl do Evropy. Dýmka míru byla známá již u indiánů a postupně se začalo vedle dýmek s tabákem objevovat na trhu i první doutníky a cigarety. Jejich podoba, kterou dnes známe, byla stále vylepšována. Ačkoliv se to nezdá, cigarety prošly velikým vývojem. Dnes si může kuřák koupit od lehkých až po ty silné nehledě na výběr značek. Ale to nikoho od nemocí nezachrání.

Možná jste jedním z kuřáků a řeknete si, nekouřil a taky umřel. Pravda, nemoci nechodí po horách, ale po lidech. Jenže já jsem zastáncem názorů, že když si své tělo můžu ochránit, tak také učiním a nebudu ho zbytečně zatěžovat škodlivinami z cigaret.

Stačí prostředí kolem nás. Při bližším průzkumu musíte zaručeně dospět k názoru, že množství fabrik a zničená ekologie stačí k tomu, abychom museli každodenně čelit volným radikálům a toxickým látkám.

Sport, který provádí kuřáci není ani sportem. Nemůže totiž přinést kýžené výsledky, tak jako u sportovce nekuřáka. Ke sportování jsou prvním předpokladem dobré plíce a ty kuřáci mít nemohou. Nemají takový objem plic, aby si mohli dovolit dobré sportovní výkony a jejich vylepšování.. Musí časem začít ve svých výkonech stagnovat.

Nejzdravějším způsobem života žije člověk, který nekouří a nepohybuje se v zakouřeném prostředí, sportuje a je zastáncem racionálního odvětví stravování.

Asi každý si za život zkusí vykouřit cigaretu. Je jen málo těch, kteří kouření vůbec nezkusí. Zvědavost je zkrátka veliká. Ale bohužel je více těch, co nevykouří jenom tu jednu na zkušenou. Stále se rozšiřují řady potencionálních zákazníků cigaretových koncernů. Nic nemění na tom fakt, že cena cigaret stále vzrůstá. Kdo je závislý, jen těžko se svých návyků zbavuje.

Důvodů, proč člověk kouří je široká škála. Ženy se vymlouvají, že když kouřit přestanou začnou tloustnout. To je pouze předsudek. Ve skutečnosti, když nekouří neví jak zaměstnat své volné ruce, proto cigaretu nahrazují větší konzumací jídla. Příznaky při odvykání jsou jako u každé vzniklé závislosti doprovázeny nepříjemnými psychickými pocity.

Překonat je se stává prvním úspěchem. Řešením je nahradit kouření nějakou jinou prospěšnou činností. Dělat prostě ve chvílích, kdy máme chuť si zapálit něco jiného. Věřím ,že se to lehké řekne, ale hůře provede. Proto existují kurzy odvykání kouření a odborní terapeuti k této problematice vyškolení by měli pomoci.

Musíme si totiž uvědomit, že kouření neubližuje jenom samotnému kuřákovi, ale také mnohým nekuřákům. Zplodiny, které dýcháme jako pasivní kuřáci jsou mnohokrát škodlivější než ty, které kouří sám kuřák, protože to nejhorší svinstvo se dostane do ovzduší.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bethany Carter Howlett
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz