Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Sport venku » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Kristia Knowles
Nové články dále
Chceme hubnout.
Chceme hubnout.
Informace
Napiš nám
Kolečkové brusle to je ono!

Sportování venku je nejvíce rozšířeno na jaře a v létě, kdy právě venkovním, sportovním aktivitám přeje počasí. V jižních krajinách jsou na tom podstatně lépe, právě proto bychom měli co nejvíce využít každé chvilky, kdy sluníčko vystrčí růžky a vyláká nás ven.

Stále více populární se stává v České republice jízda na kolečkových bruslích.Zejména mladí lidé si oblíbili tuto venkovní aktivitu.Jízda na kolečkových bruslích může významně pomoci při snižování nadváhy. Lze ji zařadit mezi vytrvalostní aktivity, které napomáhají snižování tělesného tuku. Je velká škoda, že stále ještě této sportovní aktivitě nejsou dostatečně přizpůsobeny plochy pro provozování tohoto sportu. Hrbolaté chodníky a nerovný povrch mohou způsobit při jízdě problém, který může skončit i nepěkným, bolavým pádem sportujícího. Ve větších městech se začaly vytvářet prostory přizpůsobené jízdě na kolečkových bruslích. Ochranné chrániče by se měly stát samozřejmostí a lidé by neměli při jejich koupi šetřit. Ochrání při pádu a zažehnají větší zranění a odřeniny na nejvíce inkriminovaných místech jako jsou lokty a kolena. Přilba také není žádným luxusem nebo zbytečností, na které by šlo ušetřit. Kolikrát zachrání i život v případě pádu na hlavu nebo při čelním nárazu hlavou

Někde právě pro nedostatek vyčleněných ploch k bruslení lze zahlédnout mladé teenagery brouzdající na kolečkových bruslích po silnici. To je dost nebezpečné, protože v naší republice jezdí vozidla dost velkou rychlostí a stávají se tak velmi nebezpečná, nehledě na častou bezohlednost řidičů. Bruslení je výbornou aktivitou zejména pro zpevnění hýžďových svalů. Milé dámy, jestli chcete mít pevný, pěkně tvarovaný zadeček, určitě bruslení vyzkoušejte!

Na trhu jsou k dostání dva druhy kolečkových bruslí. Dnes jsou známější a více rozšířené brusle s kolečky za sebou. Není nic jednoduchého se na nich naučit jezdit. Musíte jezdit v mírném předklonu a snažit se udržet rovnováhu. Chce to jen trochu cviku, pevné vůle a vytrvalosti. Pak se z vás stane profík. Méně užívané jsou brusle se čtyřmi kolečky, umístěnými vždy dvě a dvě vedle sebe. Tyto brusle jsou vhodné pro bruslaře začátečníky, hlavně pro malé děti, které se bruslit učí. Není u nich potřeba tolik dbát na stabilitu a učení se na nich je také podstatně lehčí.

Kolečkové brusle jsou příjemným sportovním vyžitím pro celou rodinu. Táta, máma i potomek mohou vyrazit do parku a zažít na bruslích spoustu legrace. Určitě kolečkové brusle vyzkoušejte, zažijete hodně legrace. Nudit se určitě nebudete.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 05 /07/ 2003.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Anastasia D.
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz